کشمیری، هنرمند مجسمه ساز:

سمپوزیوم یک ورک شاپ بین المللی است

مریم آقا سید محمد کشمیری معتقد است حضور در سمپوزیوم‌های بین المللی مجسمه سازی، یک کارگاه آموزشی برای دانشجویان این هنر است.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، این دانشجوی رشته مجسمه سازی درباره طرحی که در پنجمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران ارائه می دهد، گفت: این طرح از فرم قایق الهام گرفته شده است و عنوانی ندارد.

وی با اشاره به حضور در سمپوزیوم های قبلی و تفاوت آنها با پنجمین سمپوزیوم مجسمه سازی که کار با چوب است اظهار کرد: نکته مهم در برگزاری سمپوزیوم‌ها تنوعی است که برای هنرمندان ایجاد می‌کنند. سال گذشته ماده اصلی کار سنگ بود و امسال چوب است. سنگ مقاومت خاص خودش را دارد و چوب هم نرمی خاص خودش را؛ کارکردن با هر کدام از این مواد و ابزار تکنیک خودش را می‌خواهد و این کار را دلنشین می‌کند چرا که برای شما این فرصت ایجاد شده است تا بتوانید با چوب و سنگ در ابعاد بزرگ کار کنید نکته ای که شاید در دانشگاه و کارگاه شخصیتان به ندرت اتفاق بیفتد.

آقاسید محمد کشمیری عنوان کرد: حضور در سمپوزیوم یک تجربه مهم است چرا که شما باید طی 10 روز کارتان را ارائه دهید، از سوی دیگر شما در طی این مدت با آدم‌های مختلف و تجربیات مختلفی روبه رو می‌شوید. در واقع سمپوزیوم یک ورک شاپ بین المللی است که تاثیرات بالایی برروی کار و تفکرات شما دارد.

وی تفاوت حضور در سمپوزیوم و دانشگاه را در نوع کار عنوان کرد و افزود: شما در طی این مدت تمام آنچه را که در دانشگاه به صورت تئوری فراگرفته‌اید باید به صورت عملی اجرا کنید. تکنیک‌ها را جدی کار می‌کنید و رقابتی هم در کار نیست. از سوی دیگر همه دوستانه به هم کمک می‌کنند و روی کار هم تاثیر می‌گذارند و تکنیک‌ها را یاد می‌گیرند.

 

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • سیروس قائم مقامی درسال 1308 در شهر کرج متولد شد . وی مجسمه‌سازی را زیر نظر مستقیم پروفسور مارینو مارینی - مجسمه ساز مشهور ایتالیایی فرا گرفت و در این دوران از شاگردان ممتاز او…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه