صادق زاده، هنرمند مجسمه ساز

سمپوزیوم فضایی است برای یاد گرفتن برخورد حرفه‌ای

حمیدرضا صادق زاده از دانشجویان حاضر در پنجمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه ساز تهران، معتقد است، حضور در این رویداد هنری فضایی برای یادگرفتن برخورد حرفه ای است.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، صادق زاده درباره اثری که مشغول ارائه آن در سمپوزیوم تهران است گفت: نام اثرم "مرغ باغ ملکوت" است و ایده آن یک سالی است که با من زندگی می کند. در طی این یک سال مدام کار را اتود کردم و در نهایت با هماهنگی و استفاده از نظر استادان در سمپوزیوم امسال حضور یافتم.

وی با اشاره به کار در کنار استادان و هنرمندان خارجی اظهار کرد: کارکردن در این فضا و بودن در کنار استادان، برای دانشجویان بسیار موثر است چرا که در طی 10 روز تجربیات خیلی زیادی کسب می کنیم. ضمن این که حضور در کنار استادانی چون آقای عماد، مرادیان و شهلاپور بسیار روی کار و ذهنیاتمان تاثیر می‌گذارد. این اتفاق خوبی است و کار در کنار دوستان نیز بسیار موثر است. در واقع شما طی مدتی کوتاه می‌توانید با دنیایی از تجربیات و نکاتی که آموخته‌اید باز گردید. از هر هنرمندی که اینجا حضور دارد اگر یک نکته بیاموزید سالها برایتان کافی است.

صادق زاده درباره تفاوت این فضا با فضای دانشگاهی نیز تصریح کرد: شما در این فضا کاملا حرفه‌ای کار می‌کنید و درست به همین دلیل فضای سمپوزیوم با دانشگاه متفاوت است. این جا جایی است که شما برخورد حرفه‌ای را یاد می‌گیرید، ارتباطات هنری خوبی پیدا می کنید و با هنرمندان دیگر آشنایی یافته و کارهایشان را می‌بینید.

وی ادامه داد: کار با چوب بسیار دل انگیز است چرا که یک موجود زنده است و من باید حواسم به آن باشد. آن را بشناسم و به آن احترام بگذارم و بدانم که چطور باید کار کرد. شاید مشکل اصلی کار با چوب در سمپوزیوم هم همین باشد چرا که ما در کارگاه وقتی می‌خواهیم با چوب کار کنیم روی آن زمان می‌گذاریم و به آن فکر می‌کنیم. اما اینجا اینگونه نیست و شما باید کار کنید بدون این که بدانید روی چه چوبی کار می‌کنید و این کمی کار را سخت می کند.

 

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه