محمد مروستی، هنرمند مجسمه ساز

سمپوزیوم جای خود را در میان شهروندان پیدا کرده است

محمد مروستی از مجسمه‌سازان بخش اصلی پنجمین سمپوزیوم تهران معتقد است، استقابل مردم از این رویداد هنری نشان می دهد، سمپوزیوم جای خود را در میان شهروندان پیدا کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، محمد مروستی هنرمند مجسمه ساز در مورد تاثیر برگزاری سمپوزیوم بر روند کار هنرمند و مخاطبان گفت: در سمپوزیوم هنرمندان با مردم و سایر هنرمندان معاشرت می‌کنند. مجسمه سازان شرکت کننده در سمپوزیوم قبل از اینکه بخواهند کار کنند از تجربه همدیگر استفاده می‌کنند و تعامل خوبی هم برقرار می‌شود. از طرفی در برگزاری سمپوزیوم کسانی به محل برگزاری می‌آیند که در دوره‌های قبلی هم حضور یافته‌اند و با روند ساخت مجسمه آشنا شده‌اند و این مسئله به قدری برایشان جذاب است که با شنیدن برگزاری پنجمین دوره سمپوزیوم مجسمه‌سازی به این مکان مراجعه می‌کنند و درباره روند ساخت و متریال‌های مختلف از دریچه نگاه خودشان وارد می‌شوند و پرسش‌های جالبی مطرح می‌کنند.

وی در مورد فضا و امکانات پنجمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران نیز گفت: خوشبختانه امکانات خوبی در اختیار هنرمندان قرار داده‌اند. کیفیت چوب هم خوب است هر چند که نمی‌توان گفت این چوب کاملا خشک است چرا که اگر قرار باشد چوبی با این ابعاد کاملا خشک باشد باید 15 سال زمان ببرد. از طرفی با توجه به اینکه این دوره به صورت غیررقابتی برگزار می‌شود هیچ هنرمندی استرس ندارد. در حالی که در دوره‌های قبل هنرمندان فرصت نداشتند که سری به سایر غرفه‌ها بزنند و با همکارانشان گپ و گفت داشته باشند. بنابراین امسال میان هنرمندان تعامل بیشتر و بهتری برقرار شده است.

این هنرمند در مورد اثری که در این دوره ارائه می دهد نیز گفت: مجسمه‌ام نوعی «ردا»ی است که شاید بتوان گفت می‌تواند به عرش برود. اما اینکه در نهایت این مجسمه چقدر بتواند مخاطب را جذب کند و چقدر جذابیت داشته باشد هنوز نمی‌دانم چرا که هنوز مجسمه‌ام کامل نشده و آنرا ندیده‌ام. هر تصوری که از این مجسمه دارم مربوط به ردایی است که در اندازه 50 سانتی متری ساخته‌ام اما در اندازه 2 متر هنوز نمی‌دانم چه شکل و شمایلی پیدا می‌کند.

 

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • شهرهای ایران از چه زمانی زندگی شبانه را تجربه کرده‌اند؟ چه تفاوتی میان زندگی شبانه در تهران پیش و پس از انقلاب وجود دارد؟ آیا زندگی شبانه شهری در ادبیات ایران جایگاهی داشته است؟ نسبت…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه