سهیلا فلاح، هنرمند مجسمه ساز

چوب همانند سنگ در مقابلتان نیست در کنارتان است

سهیلا فلاح دانشجوی ترم 7 رشته مجسمه‌سازی که برای دومین بار در سمپوزیوم مجسمه سازی تهران حضور یافته است و تجربه سمپوزیوم سنگ را نیز دارد معتقد متریال چوب همانند سنگ در مقابل مجسمه ساز نیست و در کنار او قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، فلاح درباره اثرش گفت: این اثر بخشی از یک مجموعه است که با اندکی تغییرات آن را برای حضور در سمپوزیوم آماده کرده ام. یک فرم فیگوراتیو انتزاعی است. فضای بالایی آن تشکیل شده از سه سر که با زاویه های مختلف به فضای خالی مکعب شکلی که مانند تلویزیون در قسمت پایینی اثر قرار دارد نگاه می‌کنند.

فلاح با اشاره به فرصت حضور دانشجویان در سمپوزیوم مجسمه سازی اظهار کرد: شرکت در سمپوزیوم این فرصت را به دانشجو می‌دهد تا در یک بازده کوتاه مدت بتواند یک اثر درخور ارائه دهد. ضمن این که این فرصت را به دانشجو می‌دهد تا بتواند درابعاد بزرگ کار کند. فرصتی که کمتر در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

وی همچنین از حضور استادان در کنار دانشجویان یاد کرد و گفت: حضور استادان برای ما دانشجویان بسیار مفید است چرا که می‌توانیم از تجربیات آنها استفاده کنیم. به طور مثال برای من که کارم دارای فرم است و در برخی جاها نمی‌دانم که چطور باید روی چوب با ابزار کار کنم تا آنچه که مدنظرم است را پیاده سازی کنم، حضور استادان باعث می شود تا بتوانیم از راهنمایی‌های آنها استفاده کرده و مشکلات خود را در این زمینه برطرف کنیم.

این هنرمند جوان با اشاره به حضور هنرمندان بین‌المللی افزود: من به عنوان یک هنرمند جوان در ایران هستم و با ابزار و متریال ایران کار می‌کنم وخیلی این فرصت را ندارم که بتوانم خارج از کشور بروم و نحوه کار هنرمندان آن سوی مرزها را نیز ببینم، اما سمپوزیوم این فرصت را برای من ایجاد می‌کند تا بتوانم با نحوه کار آنها با ابزار، متریال و دیدگاهشان درباره مجسمه سازی آشنا شوم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: برگزاری سمپوزیوم همیشه برای دانشجویان موقعیت خوبی را فراهم می‌کند و دانشجویان نیز همواره به دنبال حضور در این فضا هستند چرا که می‌توانند در کنار یکدیگر باشند و از تجربیات هم در طول مدت زمانی کوتاه بهره ببرند.

 

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه