فرهمند: سمپوزیوم فرصتی مغتنم برای دانشجویان است

مجید فرهمند دانشجوی سال دوم رشته مجسمه سازی که در بخش دانشجویی سمپوزیوم تهران حضور دارد، معتقد است سمپوزیوم فرصتی مغتنم برای دانشجویان است تا تجربه کسب کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، این دانشجوی مجسمه سازی با اشاره به حس چوب و کارکردن با آن گفت: هر متریالی که در مجسمه سازی استفاده می‌شود حس خودش را دارد، اما میان همه آنها کارکردن با چوب بسیار لذت بخش است چرا که چوب موجودی زنده است که شما باید به عنوان مجسمه ساز با آن ارتباط درست و منطقی برقرار کنید.

وی اثرش را بدون عنوان خواند و افزود: اثری که می خواهم در این سمپوزیوم ارائه دهم مادری است که آغوش گرفته اما این آغوش خالی است. در واقع اولین چیزی که در ذهنم بود خالی و تهی بودن درون چوب بود چرا که احساس می کنم مخاطب به راحتی می تواند با آن ارتباط برقرار کند.

فرهمند ادامه داد: اگر این اثر در ابعاد بزرگ کار شود، قطعا مخاطبان بزرگسال را به خود جذب می کند و اگر در قطع کوچک باشد حتما کودکان به سمت این آغوش خالی کشیده خواهند شد.

وی برگزاری سمپوزیوم‌ها را بسیار شایسته دانست و اظهار کرد: برگزاری سمپوزیوم‌های مجسمه سازی برای ما دانشجویان هنر بسیار مفید است چرا که می توانیم به این واسطه با استادان و هنرمندان داخلی و خارجی بیشتر آشنا شویم و از تجربیات آنها بهره ببریم. من به عنوان یک دانشجو فرصت و امکان این را ندارم که از محضرتمام استادان به نام این رشته بهره ببرم اما با برگزاری این سمپوزیوم این فرصت نیز ایجاد می شود تا ما بتوانیم این فرصت را داشته باشیم. از سوی دیگر با حضور هنرمندان خارجی در این سمپوزیوم ما می توانیم تبادل نظر داشته و از فضای مجسمه سازی در آن سوی مرزها نیز آگاه شویم.

فرهمند با اشاره به حضور هنرمندان و استادان به نام عرصه مجسمه سازی در کنار دانشجویان خاطرنشان کرد: شروع کار من با استاد عماد بود و ایشان در این زمینه بسیار به من کمک کردند وقطعا با راهنمایی استادان این عرصه می توانیم در این زمینه شاهد اتفاقات بهتری نیز باشیم. حضور استادان برای ما نوعی دلگرمی است ضمن این که این فضا به ما این فرصت را می دهد تا طی مدت کوتاهی از تجربیات یکدیگر بهره برده و مباحث تئوری که در دانشگاه آموختیم را در ابعاد بزرگ به صورت عملی کار کنیم.


تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه