صحرایی، هنرمند مجسمه ساز

در سمپوزیوم با فعل مجسمه ساختن آشنا می‌شوید

عنایت صحرایی از دانشجویان حاضر در پنجمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران معتقد است حضور در این رویداد بین المللی برای دانشجویان مجسمه سازی تجربه ای است که می توانند با فعل مجسمه ساختن آشنا ‌شوند

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، صحرایی درباره اثری که در سمپوزیوم پنجم ارائه می دهد گفت: کاری که می‌سازم بدون عنوان است و ایده فرمالیستی دارد. در واقع ترکیبی است از فرمها که روی چوب راش پیاده می‌کنم. این اولین تجربه من روی چوب است، چرا که پیش از این با ترکیبات دیگر کار کرده بودم و در این سمپوزیوم این فرصت را دارم که کار روی چوب در ابعاد بزرگ را نیز تجربه کنم.

وی با اشاره به تفاوت سمپوزیوم و دانشگاه اظهار کرد: شما در دانشگاه همیشه کار در ابعاد کوچک را تجربه می‌کنید که به صورت ماکت بوده است، اما اینجا این فرصت را دارید تا بتوانید کاری در ابعاد واقعی و بزرگ بسازید. ضمن این که در دانشگاه بیشتر مباحث تئوری است تا عملی؛ ولی اینجا شما با فعل مجسمه ساختن آشنا می‌شوید و دیگر از آن جنبه تئوری خبری نیست و باید هر آنچه که به صورت تئوری در دانشگاه آموخته‌اید اینجا عملی کنید. کار در سمپوزیوم کاملا جدی است و دیگر فکر کردن و اتود زدن صرف نیست باید بتوانید به عنوان یک مجسمه ساز اثری درخور بسازید.

صحرایی همچنین کار در کنار استادان را بسیار خوب دانسته و افزود: سمپوزیوم فرصتی است برای این که بتوانید در کنار استادان و هنرمندان سایرکشورها کارکنید و از تجربیات آنها بهره برده و به تجربیاتتان اضافه  کنید، ضمن این که فضایی ایجاد شده است تا بتوان اطلاعات و داشته های خود را با دیگران ردوبدل کرده و  به اندوخته های خود افزود.

وی کار با چوب را ناآشنا توصیف کرده و گفت: از آنجایی که همیشه با متریال‌های دیگر کارکرده ام و تجربه‌ای در کار با چوب ندارم نمی دانم چگونه خواهد بود اما امیدوارم که بتوانم کاری درخور و شایسته بسازم و آنچه را که در ذهن دارم عملی کنم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • "همشهری معماری" در شماره نهم خود که آبان ماه 90 منتشر گردید به موضوعات مختلفی در ارتباط با سازمان زیباسازی پرداخت برای مشاهده آنها اینجا و اینجا و اینجا را کلیک فرمائید "همشهری معماری" در شماره…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه