اختتامیه پنجمین سمپوزیوم چوب برگزار می شود

اختتامیه پنجمین سمپوزیوم چوب عصر امروز ( 25 اردیبهشت ماه) ساعت 19:30 با حضور دکتر سیدمحمد جواد شوشتری، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، شورای انتخاب آثار، هنرمندان و علاقه مندان در تالار شهناز خانه هنرمندان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، مراسم اختتامیه پنجمین سمپوزیوم چوب که با حضور 32 هنرمند ایرانی و خارجی از شنبه 14 اردیبهشت ماه در پارک نوروز بوستان آب و آتش آغاز به کار کرده بود، امروز به کار خود پایان می دهد.

این سمپوزیوم که توسط سازمان زیباسازی شهر تهران با هدف توسعه هنر مجسمه‌سازی معاصر ایران و تلطیف فضاهای شهر تهران از طریق فراهم آوردن شرایط بروز و شکوفایی آفرینش‌های هنری و تعمیم نگاه زیباشناسانه در جامعه برگزار شد؛ در این دوره پس از برپایی سه سمپوزیوم با سنگ، متریال چوب را برای ارائه آثار هنری انتخاب کرد.

سمپوزیوم پنجم در این دوره میزبان 6 مجسمه ساز بین المللی است. پتر پتروف (Petre Petrov)، رومن میدو دیمیتروف (Rumen Mihov Dimitrov) نیکولای یو تو (NIkolay Yotov)هر سه از بلغارستان، لنی راتناساری ویچرت (Lenny Ratnasari Weichert) از اندونزی، کریستین ری (Christian Rey) از اروگوئه و گواجاردو روبیو (Mauricio Guajardo Rubio) از شیلی هنرمندانی بودند که در این دوره آثار خود را برای شهر تهران به یادگار گذاشتند.

در کنار این هنرمندان دو استاد هنر مجسمه سازی با چوب کشور، جمشید مرادیان و محمد حسین عماد نیز در بخش مدعوین پنجمین سمپوزیوم به ارائه اثر پرداختند.

بخش اصلی این رویداد فرهنگی و هنری، میزبان 13 هنرمند ایرانی بود. محمد مروستی، مرضیه میرمطهری، مهدی رنگچی، مهدی آشوری، فاطمه مجیدی، سمانه ریحانی، علی وزیری، پژمان علومی، مرتضی باقری مصلح آبادی، رضا حسن زاده، شهریار رضایی، امین بلاغی اینالو و علی خطایی ایلخچی مجسمه سازانی هستند که در پارک نوروز بوستان آب و آتش دست به آفرینش هنری زدند.

بر همین اساس این 22 مجسمه ساز با یک گرده درخت راش به قطر تقریبی 75 تا 85 سانتیمتر و طول تقریبی280 سانتیمتر آثاری هنری خود را طی 10 روز ارائه کردند.

اما سازمان زیباسازی شهر علاوه بر نگاه هنری، اهداف دیگری همچون تبادل تجربیات، اطلاعات و مهارت‌ها، در زمینه مجسمه‌سازی شهری در میان هنرمندان را با برپایی سمپوزیوم در دستور کار داشت و به همین منظور بخش دانشجویی پنجمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران با حضور 10 دانشجوی مجسمه سازی؛ مجید فرهمند، حمیدرضا صادق زاده، عنایت صحرایی، مرضیه دربانیان، مریم آقا سید محمد کشمیری، معصومه کریمی آذر، فروز آزادی طهرانی، فریدون پرستار، سهیلا فلاح و بهنام آخربین، برگزار شد. این دانشجویان یک گرده درخت راش به قطر تقریبی 55 تا 65 سانتیمتر و طول تقریبی 180سانتیمتر برای ارائه آثار خود در اختیار داشتند.

همچنین در این دوره از سمپوزیوم برای اعتلا بخشی به تجربیات دانشجویان رشته مجسمه سازی، 20 هنرجو به عنوان دستیار حضور داشتند تا سطح تجربیات هنری خود را ارتقا بخشند. حسین کهفی، آرمان رحیم آبادی، عباس طوافی، شاهین منصوری گیلانی، حمید عربی، یوسف صادقی، محمد وجدانی، محمد مهدی شاهزاده، علی حیاتی، سمانه حسینی تیرآبادی، آوا افشاری، ندا عزیزی، هلیا قره گزلو، نسرین ترک، نیلوفر نظری، نرگس کاووسی، شیرین زراعتی، سپیده زمانی، بهاره امیری و نسترن سادات مرتضوی؛ 20 دانشجویی هستند که در این سمپوزیوم به عنوان دستیار با مجسمه سازان بخش اصلی همکاری کردند.

همچنین در این دوره از سمپوزیوم برای هنرمندان بخش دانشجویی و دستیاران، یک کارگاه آموزشی توسط سعید شهلاپور از اساتید پیشکسوت مجسمه سازی کشور برای آشنایی هرچه بیشتر با ابزار و نحوه مجسمه سازی با چوب برگزار شد.

 

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • حیات شبانه تهران چالش‌هایی را پیش‌ روی مدیران شهری قرار داده است. چالش‌هایی که گاه موجب نادیده گرفتن این نیاز طبیعی ساکنان کلانشهری چون تهران می‌شود. شب‌های تهران چه جایگاهی در نگاه مدیریت شهری دارد؟…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه