سمانه ریحانی، هنرمند مجسمه ساز

سمپوزیوم سکوی پرتاب من برای مجسمه سازی حرفه ای شد

سمانه ریحانی از هنرمندان حاضر در بخش اصلی سمپوزیوم چوب که پیشتر در بخش دانشجویی و دستیاری سمپوزیوم های ادورا گذشته حضور داشته، معتقد است، حضور در سمپوزیوم‌ها سکوی پرتاب او برای حرفه ای شدن است

به گزارش روابط عمومی سامان زیباسازی شهر تهران، این هنرمند مجسمه ساز گفت: حضور در سومین سمپوزویوم بین المللی تهران برایم شروعی درهنر مجسمه سازی بود و از همان موقع درس و دانشگاه را هم جدی گرفتم. در آن سمپوزیوم تازه متوجه شدم که هنرمندان حرفه ای چه عاشقانه با مجسمه شان رفتار می کنند و این برایم بسیار جالب توجه بود. من ترم سوم در سمپوزیوم سنگ دستیار شدم. در این سمپوزیوم با دیدن شکل فعالیت هنرمندان حرفه ای یک دفعه مسیرم تغییر کرد و از همان موقع بود که هنر مجسمه سازی را جدی گرفتم. در واقع تا قبل بیشتر آشنایی بود و سومین سمپوزیوم برایم شروع مجسمه سازی بود.

وی در مورد تجربه سمپوزیوم پنجم نیز گفت: روزهای اول واقعا برای کار با کنده چوب می جنگیدم اما وقتی نگاهی به شکل کار هنرمند غرفه بغلی انداختم متوجه شدم که راه های عاقلانه تری هم برای کار وجود دارد. از آن به بعد هر کجا با مشکل روبرو می شدم از این هنرمند خواهش می کردم که مرا راهنمایی کند. او هم تکنیک های مختلف را توضیح می داد و روش کار را به من می گفت و من هم طبق گفته های این هنرمند کارم را پیش می بردم و هر بار متوجه می شدم که راهنمایی دقیقی کرده است. در واقع هنرمندان حرفه ای به هنرمندان کم تجربه و دانشجویان بی دریغ راهنمایی می کنند.

این مجسمه ساز جوان در مورد ایده اثر خود گفت: ایده من نوعی دی ان ای است. هر چند که کنده چوبم کمی کوتاه است و شاید در نهایت شکل مجسمه کاملا شبیه ماکت نشود اما همان قضیه بازی است. آرام آرام پیش می روم تا به این برسم که مخاطب بتواند با دیدن این مجسمه حس نرمی کار را احساس کند و بازی های چشمی در فرم مجسمه داشته باشد.

 

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه