مرضیه میر مطهری: از دل چوب کوه در می آورم

مرضیه میرمطهری از هنرمند بخش اصلی پنجمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران قصد دارد با چوب که در این رویداد هنری در اختیار او قرار داده اند کوهی را در مقابل مخاطبان ارائه دهد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، این هنرمند مجسمه ساز در مورد ایده ای که در سمپوزیوم چوب ارائه می دهد گفت: بیشتر به یک فرم فکر کردم و البته اسمش را گذاشته ام ایستادگی. کارم در نهایت سمبلی از کوه که نماد استقامت است خواهد شد. به هر حال کوه و درخت هر دو از دل طبیعت هستند و در عین حال خانم ها شاید بیشتر به دنبال ایستادگی و بیان آن در قالب های مختلف باشند.

این هنرمند که اولین تجربه خود در یک سمپوزیوم بین المللی را پشت سر می گذارد، گفت: فکر می کنم این یک شروع جدید برای من باشد. چون خیلی حالت کارگاه آموزشی دارد و می توان در عین حال که خودمان کار می کنیم از کار اساتید و هنرمندان خارجی و حتی راهنمایی آنها بهره ببریم. برای من که نزدیک 10 سال است کار روی مجسمه را آغاز کرده ام اینکه حالا در یک محیط با تعدادی هنرمند خارجی در حال کار هستم که می توانم تکنیک آنها را از نزدیک ببینم خیلی مهم است. البته حضور مخاطبان هم مهم است اما به نظرم مخاطب این سمپوزیوم ها بیشتر افراد متخصص یا علاقمند باشند و مردم عادی شاید طبیعی باشد که کمتر به دیدن این سمپوزیوم بیایند اما بازخورد هر مخاطبی برای کسی که کار هنری می کند مهم و تاثیر گذار است.

وی ادامه داد: تا چند سال پیش خیلی کم در فضای شهری ما مجسمه دیده می شد اما امروز می بینیم تعداد آنها زیاد شده و تنوع متریال هم وجود دارد و این به رشد هنر مجسمه سازی و علاقمندی افراد بیشتر کمک می کند. به هر حال شخصا که خیلی خوشحالم در این سمپوزیوم هستم و امیدوارم کارم هم کار خوبی در بیاید.

میرمطهری در پایان اشاره کرد: این را هم باید اضافه کنم که این روزها تعداد مجسمه سازان خانم زیاد شده است و به نظرم باید از این ظرفیت بهتر و بیشتر استفاده شود.

 

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • فصلنامه "معماری و فرهنگ" که در تابستان 90  انتشار یافت صفحاتی را به موضوع "بام های سبز، رهیافتی برای کلان شهرها" اختصاص دادبرای بارگزاری این مطلب اینجا را کلیک کنید
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه