سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می کند

ششمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران

سازمان زیباسازی شهر تهران ششمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران را به صورت رقابتی 20 اردیبهشت تا 12 خرداد 1393 در دریاچه شهدای خلیج فارس(چیتگر) برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، ششمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران در دو بخش اصلی و دانشجویی و با هدف توسعه هنر مجسمه سازی معاصر ایران و تلطیف فضاهای شهر تهران از طریق فراهم آوردن شرایط بروز و شکوفایی آفرینش های هنری، تعمیم نگاه زیباشناسانه در جامعه، تبادل تجربیات، اطلاعات و مهارت ها، در زمینه مجسمه سازی شهری برگزار می شود.

در فراخوان این جشنواره آمده است: ششمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران در دو بخش اصلی و دانشجویی برگزار می شود که در بخش اصلی حداکثر 12 هنرمند ایرانی و 12 هنرمند خارجی با نظر شورای انتخاب آثار حضور خواهند داشت و در بخش دانشجویی که مختص دانشجویان مقطع کارشناسی رشته مجسمه سازی بوده که تجربیاتی از مجسمه سازی با سنگ داشته باشند، حداکثر 10 نفر به سمپوزیوم راه می یابند.

سمپوزیوم در بخش اصلی بنا به رای هیات داوران سه اثر برگزیده خواهد داشت که در مراسم پایانی معرفی شده و به نفر اول دیپلم افتخار و مبلغ 3500 دلارامریکا، نفر دوم دیپلم افتخار و مبلغ 3000 دلار امریکا و نفر سوم دیپلم افتخار و مبلغ 2500 دلار امریکا اهدا می شود که به هنرمندان ایرانی معادل ریالی جایزه اهدا خواهد شد.

علاوه بر این به هر یک از شرکت کنندگان در این دوره از سمپوزیوم علاوه بر گواهی شرکت، در بخش اصلی مبلغ 70 میلیون ریال و در بخش دانشجویی 15 میلیون ریال به عنوان هدیه اعطا می شود.

متقاضیان شرکت در سمپوزیوم می توانند در زمان مشخص شده با مراجعه به دبیرخانه سمپوزیوم و تکمیل فرم ثبت نام، ارائه یک قطعه عکس پرسنلی، ارائه رزومه مستند و تصاویر آثار خود برروی CD با فرمت JPEG با کیفیت DPI 300 به همراه ماکت طرح پیشنهادی خود، ثبت نام نمایند. ماکت ارائه شده باید در مقیاس تقریبی 10/1باشد. هر متقاضی میتواند فقط یک پیشنهاد عرضه نموده و نباید پیش از این در جایی اجرا شده باشد. ماکتها باید از جنس سنگ تراورتن سفید بوده و قابلیت نمایش در بخش نمایشگاه جنبی را داشته باشند.

علاقه مندان برای شرکت در این دوره از سمپوزیوم می توانند بیست و ششم تا سی ام بهمن ماه هزار و سیصد و نود و دو به مدت 4روز در ساعات اداری طرح های خود را به دبیرخانه ارائه دهند و هنرمندان منتخب به فاصله ده روز از آخرین مهلت ثبت نام از طریق وب سایت سازمان زیباسازی و خبرگزاری ها معرفی خواهند شد.

گفتنی است انتخاب هنرمندان براساس داوری ماکتهای ارائه شده به سمپوزیوم و باتوجه به سوابق کاری هنرمندان صورت خواهد گرفت و ماکت آثار منتخبی که به بخش اجرایی سمپوزیوم راه می یابد متعلق به دبیرخانه سمپوزیوم خواهد بود.

به هر هنرمند در بخش اصلی یک قطعه سنگ تراورتن سفید به ابعاد 300*150*100 سانتیمتر و در بخش دانشجویی یک قطعه سنگ تراورتن سفید به ابعاد 150*50*50 سانتیمتر داده خواهد شد، همچنین سمپوزیوم متعهد می شود به همراه قطعه سنگ مورد نظر یک دستگاه فرز، یک دستگاه مینی فرز ( موجود در بازار داخلی ) را به صورت اختصاصی در اختیار هنرمندان قرار دهد. هنرمندان می توانند سایر ابزار مورد نیاز شخصی خود را به همراه بیاورند.

همچنین به هر یک از هنرمندان در بخش اصلی یک نفر دستیار، از بین دانشجویان مقطع کارشناسی رشته مجسمه سازی از طرف دبیرخانه معرفی میگردد که ثبت نام دستیاران در مهلت تعیین شده ثبت نام سمپوزیوم، فقط با ارایه معرفی نامه استاد مربوطه انجام خواهد شد.

لازم به یادآوری است دستیاران میبایست دانشجوی رشته مجسمه سازی باشند و اولویت با دانشجویانی خواهد بود که در بخش دانشجویی نیز ثبت نام کرده باشند.

گفتنی است هیات داوران متشکل از2 داور ایرانی و 1 داور خارجی خواهد بود.

 

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • حیات شبانه تهران چالش‌هایی را پیش‌ روی مدیران شهری قرار داده است. چالش‌هایی که گاه موجب نادیده گرفتن این نیاز طبیعی ساکنان کلانشهری چون تهران می‌شود. شب‌های تهران چه جایگاهی در نگاه مدیریت شهری دارد؟…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه