1/احسان طوسی، شرکت کننده بخش اصلی ششمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران:

مردم با روند ساخت آثار حجمی آشنا می شوند

احسان طوسی، شرکت کننده بخش اصلی با بیان اینکه اثری که در ششمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران خواهد ساخت، برگرفته از نکات مثبت و منفی است، گفت: عنوان این اثر " جا به جایی مثبت و منفی " است که در آن تلاش کرده ام نشان بدهم منفی به اندازه مثبت اثرات خوبی دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، این شرکت کننده بخش اصلی ششمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران با تاکید بر اینکه متاسفانه منفی به عنوان یک خصلت بد شناخته می شود، افزود: در این اثر تلاش کرده ام نشان بدهم، خیلی از موضوعات و اتفاقاتی که ما منفی می بینیم، مثبت هستند.

او با اشاره به اینکه در اثر جحمی که در این دوره از سمپوزیوم می سازم، تلاش کرده ام تا مثبت و منفی را جا به جا کنم، ادامه داد: مثبت و منفی تکمیل کننده یکدیگر هستند.

طوسی با اشاره به اینکه این اولین بار است که در سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران شرکت می کند، گفت: حضور آثار حجمی تاثرات خوبی در شهر و شهروندانش دارد و از سوی دیگر برگزاری این سمپوزیوم ها می تواند بازدید کنندگان را با روندی که برای ساخت یک مجسمه اتفاق می افتد، آشنا کند.

به گفته این هنرمند مجسمه سازی بسیاری از مردم از فرآیند ساخت آثار حجمی اطلاعی ندارند و تنها اثر را در سطح شهر یا در گالری ها می بینند این در حالی است که در یک سمپوزیوم چند روزه با روند ساخت مجسمه آشنا می شوند.

گفتنی است شمشمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران، 23 شهریور ماه تا 15 مهرماه در محوطه دریاچه شهدای خلیج فارس برگزار خواهد شد.


تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • بخش اعظمی از درک شهروندان از شهر به واسطه ی فضاها صورت می گیرد لذا طراحان می کوشند ضمن برآوردن نیازهای اصلی شهروندان به تصورات آنها نیز شکل دهند. شهر باید محیطی کارا و در…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه