لایحه ساماندهی وضعیت سیما و منظر شهری ‌در شورای اسلامی شهر تهران تصویب شد

اعضای شورای شهر تهران، با دادن رای مثبت، لایحه ساماندهی وضعیت سیما و منظر شهری را تصویب کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، لایحه ساماندهی وضعیت سیما ومنظر شهری و کیفیت محیطی شهر تهران پس از بررسی توسط کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر، در جلسه روز سه شنبه، سوم شهریور ماه تصویب شد.

سازمان زیباسازی شهر تهران، بعد از انتقادات رهبر معظم انقلاب از وضعیت سیما ومنظر شهری، این موضوع را با کارشناسان و متخصصان حوزه سیما و منظر شهری به سرعت به بحث گذاشت که در پی آن، شورای ارتقای کیفی شهر تهران با موضوع بررسی سیما و منظر شهری و بافت‌های تاریخی تشکیل شد. نتیجه تشکیل جلسات متعدد توسط شورای سیما و منظر شهری منجر به تهیه لایحه ساماندهی و به تبع آن اتخاذ مهم‌ترین تصمیم این شورا یعنی تصویب سند مدیریت بافت‌های تاریخی شد.

گفتنی است، سازمان زیباسازی شهر تهران طی سال های گذشته با انجام پژوهش ومطالعات دقیق در این باره، اقدامات راهبردی و اجرایی برای اطاعت از فرمان مقام معظم رهبری، ارائه کرده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مولفان : سید رضا مرتضایی، مهدی اصل فلاح سال چاپ: 1392 تدوین کتاب فوق، با هدف نگاهی طراحانه به عناصر سازنده سیما و منظر شهـری، صورت پذیرفتـه است و با توجـه به سرفصل های اصلـی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه