مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران خبر داد:

سردیس شهیدان تهرانی مقدم و شهریاری به همراه سردیس 13 شهید والامقام ساخته می شود

دکتر عیسی علیزاده، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از ساخت سردیس 15 شهید در هفته دفاع مقدس خبرداد و گفت: سردیس شهیدان سردار علی هاشمی، سپهبد قرنی، جواد فکوری، مصطفی احمدی رستم، مجید شهریاری، حسین تهرانی مقدم، ولی فلاحی، محمد بروجردی، علی زارع نعمتی، مسعود علیمحمدی، مهدی زین الدین، موسوی نامجو، سردار داوود کریمی، احمد کاظمی و عباس دوران توسط هنرمندان برجسته ساخته خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه هنرمندان برجسته حوزه مجسمه سازی از 21 شهریور ماه ساخت سردیس ها را در باغ موزه دفاع مقدس آغاز می کنند، ادامه داد: این رویداد هنری تا 27 شهریور ماه ادامه داشته و در نهایت سه نفر برگزیده از سوی هیات داوران در روز اختتامیه معرفی می شود.

او با بیان اینکه استقبال خوب هنرمندان در دوره اول و دوم این سمپوزیوم ضرورت برگزاری آن برای سومین بار را دوچندان کرده است، افزود: دور سوم با دعوت از 15 هنرمند برجسته حوزه مجسمه سازی از سوی شورای سیاستگذری به صورت رقابتی برگزار می شود.

به گفته دکتر علیزاده سومین دوره این سمپوزیوم همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار می شود تا ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدا، فرصت مناسبی برای ارائه طرح های هنرمندان برجسته در مورد این افراد باشد.

گفتنی است سومین سمپوزیوم مجسمه سازی هفته دفاع مقدس 21 شهریور ماه در باغ موزه دفاع مقدس آغاز شده و تا 27 شهریور ماه ادامه دارد، علاقه مندان برای بازدید از این رویداد هنری می توانند در این تاریخ از ساعت 10 صبح تا 5 بعدظهر به محل باغ موزه دفاع مقدس مراجعه کنند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نویسنده: غلامرضا مقصودی در طراحی شهری کوشش شهرسازان و معماران همواره برای خلق فضاهای مطلوب و سودمند برای استفاده بهتر انسان‌ها بوده‌است که برای رسیدن به این هدف، اطلاع از نحوه‌ی برخورد و رفتار انسان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه