نماینده کمسیون فرهنگی مجلس مطرح کرد:

آثار سمپوزیوم مجسمه سازی باید سازنده و مثبت باشد

لاله افتخاری نماینده کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی معتقد است برگزاری سمپوزیوم مجسمه سازی تهران اتفاقی مثبت و سازنده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، لاله افتخاری، نماینده کمسیون فرهنگی مجلس ضمن ابراز خرسندی از برگزاری هفتمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران در این باره اظهار کرد: قطعا برگزاری چنین برنامه‌هایی و حمایت از هنرمندان اتفاق مثبت و سازنده‌ای است.

او در ادامه درباره حضور مجسمه‌ها و آثار برتر هنرمندان این عرصه در سطح شهری گفت: باید بتوانیم نتیجه عملکرد هنرمندان را در میان مردم ببینیم اما باید توجه داشته باشیم که این حضور مجسمه‌ها بر اساس ملاحظات دینی و ملی ما باشد.

نماینده کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: باید در ارائه مجسمه‌هایی که قرار است در شهر نصب شود ملاحظات لازم از نظر شرعی و دینی رعایت شود و نسبت به آن توجه کافی داشته باشیم.

افتخاری تاثیرگذاری مثبت آثار هنری را بر مردم ضروری خواند و بیان کرد: مجسمه‌ها و آثار هنری نباید تاثیر منفی بر اذهان عمومی داشته باشند به این معنا که آثار هنری باید بر اساس شاخصه‌های هنری کشور ما باشند و نگاه خارج از این حیطه نداشته باشند.

او سازنده بودن آثار هنری را الزام خواند و گفت: آثار هنری باید باعث سازندگی شوند و روی اذهان ملی تاثیر مثبت بگذارند لذا باید مسئولان این بخش در انتخاب‌ها و راهکار دادن به هنرمندان دقت لازم را به خرج دهند.

هفتمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران اول مهرماه در برج میلاد در دو بخش کارگاه سنگ و آهن برگزار می‌شود.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه