سومین سمپوزیوم مجسمه سازی هفته دفاع مقدس برگزیدگان خود را شناخت

اختتامیه سومین سمپوزیوم مجسمه سازی هفته دفاع مقدس با معرفی برگزیدگان خود عصر دیروز (29 شهریور ماه) به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، مراسم اختتامیه سومین سمپوزیوم مجسمه سازی هفته دفاع مقدس با حضور سردار خضرایی، مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس، دکتر عیسی علیزاده، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، مدیران زیباسازی و هنرمندان برگزار شد.

دکتر عیسی علیزاده، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در این جلسه با بیان اینکه هنر بهترین زبان برای بیان هر مفهومی است،‌ ادامه داد: دفاع مقدس از این امر مستثنی نیست و می توان با تکیه بر هنر به انتقال مفاهیم ‌آن کمک بهتری داشته باشیم.

او با بیان اینکه سازمان زیباسازی شهر تهران متولی مسائل هنری و ارتقاء کیفیت فضاهای شهری است، افزود: از این منظر هفته دفاع مقدس زمان مناسبی برای پرداختن به مسائل فرهنگ ایثار و شهادت و گسترش آن در فضاهای شهری است.

دکتر علیزاده با ارائه گزارشی از فعالیت های سازمان زیباسازی در هفته دفاع مقدس پرداخت و گفت: نورپردازی 8 پل که به اسامی سرداران شهید مزین شده یکی از اقدامات سازمان زیباسازی شهر تهران در این هفته است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه 37 هزار متر مربع پیام فرهنگی همزمان با هفته دفاع مقدس در سطح شهر انجام شده است که به لحظات کمتر دیده شده از شهدا و رزمندگان اختصاص دارد که در کنار تصاویر پیام ها و نوشته های متناسب با حال و هوای عکس انتخاب شده است.

به گفته او این تصاویر از آرشیو عکاسان دفاع مقدس انتخاب شده است که به همه گروه ها، اقشار و افرادی که در دفاع از کشور حاضر بودند اختصاص دارد و تلاش کرده تا نشاط و انگیزه را در این حوزه نشان دهد.

در ادامه این جلسه مجتبی موسوی، معاون فرهنگی و هنرهای شهری زیباسازی به ارائه گزارش از روند برگزاری این دوره از سمپوزیوم پرداخت و گفت: تفاوت برگزاری این دوره این رویداد هنری در رقابتی بودن آن است که توانست نوعی متفاوتی از پرداختن به موضوع دفاع مقدس را فراهم کند.

به گفته رییس شورای سیاستگذاری سومین سمپوزیم دفاع مقدس مدیران شجاع زمینه ساز اتفاقات مهم و مباکری در حوزه فرهنگی هستند و اتفاقات فرهنگی تهران را باید مدیون این افراد دانست.

سید مجتبی موسوی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی با بیان اینکه سومین سمپوزیوم دفاع مقدس با دعوت از ۱۵ هنرمند برجسته ۲۱ تا ۲۷ شهریور ماه در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، گفت: در دوره اول و دوم که همزمان با هفته دفاع مقدس در سال ۸۹ و سالروز آزاد سازی خرمشهر در سال ۹۰ برگزار شد سردیس تعدادی از شهدای دفاع مقدس در طی مدت برگزاری طراحی و ساخته شد.

موسوی با تاکید بر اینکه با توجه به استقبال هنرمندان مجسمه ساز از این رویداد و آثار خوبی که از این طریق به دست آمده است، ادامه داد: سومین دوره این سمپوزیوم همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار شد تا ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدا، فرصت مناسبی برای ارایه طرح های هنرمندان برجسته در مورد این افراد باشد.

گفتنی است سومین سمپوزیوم دفاع مقدس با حضور ۱۵ هنرمند با سابقه برگزار شد که تخصص ارزنده ای در خصوص پرتره به ویژه پرتره شهدا دارند که در نهایت از میان آثار این شرکت کنندگان، سه اثر برتر از سوی هیات داوران انتخاب و معرفی شد؛ سجاد سلمان روغنی، نادر قشقایی و نگار نادری پور افراد برگزیده این دوره بودند.

 

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نویسنده: غلامرضا مقصودی در طراحی شهری کوشش شهرسازان و معماران همواره برای خلق فضاهای مطلوب و سودمند برای استفاده بهتر انسان‌ها بوده‌است که برای رسیدن به این هدف، اطلاع از نحوه‌ی برخورد و رفتار انسان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه