.: کتاب "طراحی آبنمای فرانسوی – آب در فضای شهری"

عنوان اصلی:  French Fountain Design- Water in Urban Space

 نویسنده:  مشاورین آی.سی.آی

 انتشارات:  خانه ی نشر علوم و فناوری لیونینگ

 سال چاپ : 2007

آبنما تلفیقی هوشمندانه از هنر دستی و تکنولوژی از یک طرف و الهام و شهود و محاسبات از طرف دیگر است. کسب مهارت در طراحی آبنما به زمانی طولانی نیاز دارد، چرا که پیش بینی عکس العمل ها و نتایج گاه ناممکن است و اغلب تجربه تنها راه مطمئن است. این کتاب مجموعه ای از طراحی های جین مکس لورکا و گروه همکارش را ارائه می دهد که تجربه ای حیرت انگیز از بازی با آب و غرق شدن در دنیای آن را به همراه می آورد: آب در فرم و نور.

سالها قبل به جین مکس لورکا، لقب "تندیسگر آب" داده شد. این طراح در بیش از 500 پروژه، سبکی جدید در طراحی آبنما آفریده است و با مطالعه ی رفتار آب بر دانش طراحی در فضاهای شهری افزوده است.

نویسنده در این کتاب می گوید: " درآب، معمار وسیله ای  شگفت انگیز می یابد که می تواند قدرت حسی فضا را چند برابر کند. ظرفیت دگرگونی درآب، آزادی فوق العاده ای در خلاقیت می دهد: آبنمایی تزئینی در مرکز سالن یک هتل، آبشاری در باغ، جتهای بازی در مراکز خرید و ... . به محض اینکه طراح در پروژه اش ازآب استفاده می کند، قرنها باور و سمبل آمیخته با این مایع جادویی را به همراه می آورد. آب تمامی حس های ما را برمی انگیزد."

 

این کتاب، که 44 پروژه طراحی آبنما در آن ارائه شده است، در کتابخانه ی سازمان زیباسازی جهت استفاده ی علاقمندان موجود است.

نمونه هایی از پروژه های معرفی شده در زیر آمده اند.
تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • زیباسازی و منظر شهری (مقالات و آرای نشست های تخصصی 1390) به کوشش: معاونت برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران سال چاپ: 1391   در عصر حاضر پیشرفت های فناوری، نقش غیرقابل انکاری…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه