فراخوان ششمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران


سازمان زیباسازی شهر تهران ششمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران را برگزار می نماید.

این سمپوزیوم بصورت رقابتی و همانند دوره های پیشین با هدف توسعه هنر مجسمه سازی معاصر ایران و تلطیف فضاهای شهر تهران از طریق فراهم آوردن شرایط بروز و شکوفایی آفرینش­های هنری، تعمیم نگاه زیباشناسانه در جامعه، تبادل تجربیات، اطلاعات و مهارت ها، در زمینه مجسمه سازی شهری در میان هنرمندان و آشنایی شهروندان با مراحل اجرای آثار، از.20 اردیبهشت تا 12خرداد1393برگزار می شود.


سمپوزیوم در دو بخش اصلی و دانشجویی برگزار می شود:

بخش اصلی: دراین بخش حداکثر 12 هنرمند ایرانی و 12 هنرمند خارجی با نظر شورای انتخاب آثار حضور خواهند داشت.

بخش دانشجویی: این بخش مختص دانشجویان مقطع کارشناسی رشته ی مجسمه سازی بوده که تجربیاتی از مجسمه سازی با سنگ داشته باشند.در این بخش حداکثر 10 نفر به سمپوزیوم راه می یابند.


ارکان سمپوزیوم :

رییس سمپوزیوم: دکتر سید محمد جواد شوشتری

دبیر سمپوزیوم: سید مجتبی موسوی

اعضای شورای سیاستگزاری : دکتر سید محمد جواد شوشتری، برزین ضرغامی سعید شهلاپور، سید مرتضی نعمت الهی،

سید مجتبی موسوی،رضا قره باغی ، سهند حسامیان

مشاوران: اسفندیار مراد پور، محمد رضا یزدی، مجید حقیقی، مهدی سلحشور

شورای انتخاب آثار: ایرج محمدی، حمید شانس،قدرت الله معماریان اصفهانی ، محمد رضا ذبیح الله زاده،

محمد رضا یزدی

هیات داوران: متشکل از2 داور ایرانی و 1 داور خارجی خواهد بود که متعاقبا اعلام خواهد شد.

اهدا ف و ضرورت ها : سمپوزیوم حاضر به منظور معرفی و توسعه ایده ها و شیوه های اجرایی خلاق در زمینه مجسمه سازی با سنگ و همچنین شناسایی و معرفی هنرمندانی که در خلق این گونه آثار فعالیت داشته، و نیز تشویق و ترغیب هنرمندان مجسمه ساز برای طراحی و ساخت مجسمه های سنگی برگزار می شود. در طول سمپوزیوم شرایطی فراهم میگردد که شهروندان علاقمند و گروههای دانشجویی بتوانند به آسانی با هنرمندان آشنایی یافته و بطور مستقیم از مراحل اجرای اینگونه آثار بازدیدنمایند.

شرایط شرکت: کلیه داوطلبان شرکت در سمپوزیوم باید دارای تجربه و توانایی کار با سنگ بوده و بتوانند ایده های خود را در مدت سمپوزیوم شخصاً برروی سنگ به اجرا درآورند.چگونگی شرکت در سمپوزیوم: متقاضیان شرکت در سمپوزیوم میتوانند با مراجعه به سایت مرکز فعالیت های مجسمه سازی به آدرس http://tehransculpture.zibasazi.ir اقدام به ثبت نام نموده و یا با مراجعه به دبیرخانه ی سمپوزیوم و تکمیل فرم ثبت نام، ارائه یک قطعه عکس پرسنلی، ارائه رزومه مستند و تصاویر آثار خود برروی CD با فرمت JPEG با کیفیت DPI 300 به همراه ماکت طرح پیشنهادی خود، ثبت نام نمایند. ماکت ارائه شده باید در مقیاس 10/1باشد. (هر متقاضی میتواند فقط یک پیشنهاد عرضه نموده و نباید پیش از این در جایی اجرا شده باشد.) ماکتها باید از جنس سنگ سفید بوده و قابلیت نمایش در بخش نمایشگاه جنبی را داشته باشند.

مهلت ثبت نام: دبیرخانه سمپوزیوم بیست و ششم تا سی ام بهمن ماه هزار و سیصد و نود و دو ( 26 تا 30 .بهمن 1392) به مدت 4روز در ساعات اداری از علاقمندان ثبت نام میکند. هنرمندان منتخب به فاصله ده روز از آخرین مهلت ثبت نام از طریق وب سایت سازمان زیباسازی و خبرگزاری ها معرفی خواهند شد.

انتخاب: انتخاب هنرمندان براساس داوری ماکتهای ارائه شده به سمپوزیوم و باتوجه به سوابق کاری هنرمندان صورت خواهد گرفت. شورای انتخاب، در بخش اصلی حداکثر 12 نفرهنرمند ایرانی،12 نفر هنرمند خارجی و در بخش دانشجویی حداکثر 10 نفر را به منظور اجرای آثار در ابعاد واقعی انتخاب و دعوت مینماید. همچنین شورای انتخاب ماکت های قابل نمایش در بخش نمایشگاه جنبی سمپوزیوم راانتخاب خواهد کرد.

ماکت آثار منتخبی که به بخش اجرایی سمپوزیوم راه می یابد متعلق به دبیرخانه سمپوزیوم خواهد بود.


مواد اولیه :

-به هرهنرمنددر بخش اصلی یک قطعه سنگ تراورتن سفید به ابعاد 300*150*100 سانتیمتر داده خواهد شد.

- به هر هنرمند در بخش دانشجویی یک قطعه سنگ تراورتن سفید به ابعاد 150*50*50 سانتیمتر داده خواهد شد.


شرایط ساخت و اجرای آثار:

سمپوزیوم متعهد میشود به همراه قطعه سنگ مورد نظریک دستگاه فرز ، یک دستگاه مینی فرز ( موجود در بازار داخلی ) را به صورت اختصاصی در اختیار هنرمندان قرار دهد. هنرمندان می توانند سایر ابزار مورد نیاز شخصی خود را به همراه بیاورند.

ابزار موجود در کارگاه سمپوزیوم: دریل جهت سوراخکاری، جرثقیل برای جابجایی در محوطه کارگاه وجود دارد.

- به هر یک از هنرمندان دربخش اصلی یک نفر دستیار، از بین دانشجویان مقطع کارشناسی رشته مجسمه سازی از طرف دبیرخانه معرفی میگردد. (اجرای کار به طور کامل با خود هنرمند خواهد بود و دانشجویان فقط به عنوان دستیار حضور خواهند یافت.)

- ثبت نام دستیاران در مهلت تعیین شده ی ثبت نام سمپوزیوم، فقط با ارایه معرفی نامه استاد مربوطه انجام خواهد شد.

لازم به یادآوری است دستیاران نیز میبایست دانشجوی رشته مجسمه سازی باشند و اولویت با دانشجویانی خواهد بود که در بخش دانشجویی نیز ثبت نام کرده باشند.

- به هر یک از دستیاران هنرمندان در پایان سمپوزیوم مبلغ هفت میلیون ریال به همراه گواهی حضوردر سمپوزیوم، اعطا خواهد شد.

- یک دست لباس کار، کفش ایمنی، عینک و دستکش کار نیز به هر یک از هنرمندان و دستیارانشان داده خواهد شد.


مکان برگزاری : دریاچه شهدای خلیج فارس(چیتگر) واقع در منطقه 22


مبلغ هدیه سمپوزیوم به هنرمندان

1- بخش اصلی: مبلغ 70،000،000 میلیون ریال ایران

2- بخش دانشجویی: مبلغ 15،000،000میلیون ریال ایران

- به تمامی هنرمندان شرکت کننده علاوه بر مبلغ هدیه، گواهی شرکت در سمپوزیوم اعطا خواهد شد.

جوایز: سمپوزیوم در بخش اصلی بنا به رای هیات داوران سه اثر برگزیده خواهد داشت که در مراسم پایانی معرفی شده و جوایزی به شرح ذیل اهدا می نماید :

- دیپلم افتخار و مبلغ 3500 دلارامریکا برای نفر اول

- دیپلم افتخار و مبلغ 3000 دلار امریکا برای نفر دوم

- دیپلم افتخار و مبلغ 2500 دلار امریکا برای نفر سوم

به هنرمندان برگزیده ایرانی معادل ریالی جوایز اهدا خواهد شد.


· سایر موارد:

1- به هنرمندانی که به دلایل شخصی از ادامه اجرای کار بازمانده و یا موفق به اتمام کار در زمان سمپوزیوم نشوند، مبلغ هدیه تعلق نخواهد گرفت.

2- ساعات کاری سمپوزیوم(8 تا 18 )تعیین گردیده وکاردرساعات دیگر امکان پذیر نمی باشد. لازم است نظم عمومی کارگاه سمپوزیوم توسط هنرمندان محترم ودستیاران آنها رعایت شود.

3- هنرمندان ودستیاران میبایست در حین کار در کارگاه سمپوزیوم، مراقبتهای لازم را از نظر رعایت موارد ایمنی داشته باشند. مسئولیت هرگونه اتفاقی در این رابطه که به دلیل عدم رعایت اصول ایمنی باشد به عهده هنرمندان ودستیاران خواهد بود. در ضمن لوازم ایمنی مانند کلاه، دستکش، لباس کار و عینک در اختیار هنرمندان گذاشته شده و کلیه هنرمندان، دستیاران و عوامل اجرایی سمپوزیوم در محوطه کارگاه، تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.

4- کلیه آثار ساخته شده در سمپوزیوم متعلق به شهرداری تهران بوده و حق استفاده از این آثار و تصاویر آنها در سایت، بروشور، کاتالوگ و ... برای دبیرخانه محفوظ است.

5- شرایط جوی تغییری در زمان بندی سمپوزیوم ایجاد نخواهد کرد.

6- در صورت به وجود آمدن موارد خاص و خارج از ضوابط سمپوزیوم توسط هر فرد حاضر در سمپوزیوم، تصمیم گیری در مورد ادامه حضور فرد با دبیرخانه خواهد بود.

نشانی دبیرخانه سمپوزیوم: پاسداران ـ میدان هروی ـ خیابان شهید وفامنش ـ خیابان شهید جمالی شرقی ـ مرکز فعالیتهای مجسمه سازی تهران (نگارخانه برگ) تلفن و فاکس: 22969742

http://tehransculpture.zibasazi.ir

http://zibasazi.ir

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه