تاریخ عکاسی: از اول مهرماه تا 18 مهرماه 1394

اولین فراخوان عکاسی "سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران"


فراخوان عکاسی "سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران" تا تاریخ 20 مهر ماه 94 تمدید شد

عکس به تفسیری و تأویلی در خور توجه، گزارشی معنی دار از توانمندی عکاس است که تاثیر برگرفته از هویت بیرونی مورد نظاره را به ماهیت درونی و اکتشافی تمام و کمال خود می‌برد و آن را به نمایشی صاف و ساده و یا بینا بینی و یا مفهومی و نوپردازانه و قابل کنکاش به قضاوت مخاطب خود می‌سپارد.

موضوع:

فراخوان در دو (2) بخش عمومی و حرفه ای برگزار می‌شود.

الف- بخش عمومی شامل: عکسهایی از هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران می باشد که با موبایل و دوربین های معمولی گرفته شده باشد.

ب- بخش حرفه ای شامل: عکسهایی از هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران می باشد که با عکاسی حرفه ای و دوربین های با کیفیت بالا گرفته شده باشد.


مقررات جشنواره :

۱- شرکت برای تمامی هنرمندان و علاقه مندان به عکاسی در این جشنواره آزاد است.

۲- تاریخ عکاسی از اول مهرماه 1394(مصادف با افتتاحیه هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران در محل برج میلاد) تا 18 مهرماه 1394 می باشد.

3- هر عکاس می‌تواند حداکثر ۱۰ قطعه عکس به صورت سیاه و سفید یا رنگی برای شرکت در فراخوان انتخاب و از طریق سامانه در نظر گرفته شده که آدرس آن در سایت سازمان زیباسازی شهر تهران (www.zibasazi.ir) ذکر شده است، با حداکثر حجم مجموع عکسهای ارسالی 5000 کیلوبایت و با سایزهای حداقل 600 * 800 پیکسل و حداکثر 768 * 1024 پیکسل ارسال نمایید .

4- پس از راه یابی اثر، فایل خود را با فرمت Tiff در قالب لوح فشرده (DVD) با درج مشخصات کامل (نام و نام خانوادگی، آدرس و شماره تلفن همراه) به دبیرخانه ارسال نمایید.

5- نگاتیو یا اسلاید اثر و در مورد عکسهای دیجیتال (فایل یا پوشه اصلی عکس) باید نزد صاحب عکس موجود باشد.

6- برگزار کننده فراخوان حق استفاده از عکسها را در کلیه نشریات، مطبوعات، سایت های اینترنتی ، سایت سازمان زیباسازی شهر تهران، شهرداری تهران و... را داشته و به نمایش در آوردن آن‌ها در سایر مکان‌ها در داخل و خارج از کشور را برای خود محفوظ نگه می‌دارد.

7- تکمیل فرم تقاضای شرکت در جشنواره و ارسال عکس به معنای اعلام موافقت با تمامی مقررات جشنواره می‌باشد و تصمیم گیری در مورد مسائل پیش بینی نشده به عهده برگزار کننده جشنواره است.


جوایز:

هیئت داوران متشکل از سه (3) کار‌شناس و هنرمند، این بخش را داوری و جوایز زیر را به برگزیدگان اهداء خواهند کرد:

الف- بخش عمومی

۱- نفر اول دیپلم افتخار و یک قطعه سکه تمام بهار آزادی

۲- نفر دوم دیپلم افتخار و یک قطعه نیم سکه بهار آزادی

۳- نفر سوم دیپلم افتخار و یک قطعه ربع سکه بهار آزادی


ب- بخش حرفه ای

۱- نفر اول دیپلم افتخار و مبلغ 30 میلیون ریال معادل 3میلیون تومان

۲- نفر دوم دیپلم افتخار و مبلغ 20 میلیون ریال معادل 2میلیون تومان

۳- نفر سوم دیپلم افتخار و مبلغ 10 میلیون ریال معادل 1میلیون تومان


نکته:

جایزه ویژه هیئت داوران: دیپلم افتخار به همراه مبلغ بیست میلیون ریال به عکاس برگزیده که به عنوان بر‌ترین استعداد جوان اهداء خواهد شد.

گاهشمار جشنواره:

1-آخرین مهلت ارسال آثار: شنبه 18مهر 1394

2-انتخاب و داوری عکس‌ها: از 18مهرماه تا 21مهرماه 1394

3-اطلاع رسانی عکسهای انتخاب شده: 22مهرماه 1394

4- مراسم تقدیر و تشکر و اهدای جوایز: 24 مهرماه 1394 مصادف با مراسم اختتامیه هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شهر تهران


هیئت داوران:

1-جناب آقای بهمن بزرگی نژاد

2-جناب آقای بابک بیاتی

3-جناب آقای محمد رشیدی


برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با دبیرخانه جشنواره به شماره 89357557 تماس بگیرید و یا به آدرس اینترنتی سایت سازمان زیباسازی شهر تهران (www.zibasazi.ir) مراجعه نمایید.

جهت ورود به سامانه ارسال آثار اینجا را کلیک فرمایید.


تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب: گرافیتی- رویکردی انتقادی نویسنده: مسعود کوثری ناشر: دریچه نو تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش شمارگان: 1500 جلد قیمت: 120.000 ریال نوبت و…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه