۱۰ شیوه مهم برای زیباسازی شهر

۱۰ شیوه مهم برای زیباسازی شهر
لازم است زیباسازی شهر توسط یک انجمن متخصص محقق شود . رعایت کردن به مجموعه این 10 شیوه به طور خلاقانه برای زیباسازی شهر تعامل اجتماعی ایجاد میکند و شاید اقدام مسرت بخشی باشد .
1- پاکسازی : کدام نواحی و منطقه احتیاج به بازبینی و رسیدگی دارد ؟ آیا جوی های مجاور و نزدیک از دور ریز ها و سطل زباله ها عاری است، یا پارک ها و فضای سبز از قوطی های مواد خوراکی و زباله ها انباشته شده است؟
2- نقاشی کردن : دانشجویان و اساتید دانشکده و مدرسه هنر محل و منطقه را در رنگ آمیزی و طراحی و ایده پردازی و نقاشی دیواری و سایر هنرهای شهری مشارکت دهیم .
3- کاشتن گیاه :یکی از بهترین راهها برای ارتباط و همبستگی محیط، محل هایی که می توان از آن برای کاشت گیاه و فضای سبز استفاده کرد. برای مثال فضای باز GrowNYC ( یک سازمان فضای باز سبز غیر انتفاعی ) است که بیش از 60 انجمن باغ سبز را در سراسر نیویورک برای شهروندانی که حیاط یا فضای باغبانی برای کاشت و رشد گیاهان خود ندارند را راه اندازی کرده است ، یک باغ سبز عمومی که در آن شهروندان می توانند گلها و گیاهان خود را پرورش دهند .
4- روشنایی : جایی که در آن زندگی میکنید به اندازه کافی روشنایی در معابر و مناطقی که حمل و نقل عمومی انجام میشود وجود دارد ؟ نشانه های راهنمایی و فضای عمومی مثل پارکینگ و میدان چطور ؟
5- فروش: سازماندهی محلی مثل پارکینگ برای فروش اجناس به صرفه و ارزان تر که با کمک مالی خیرین تامین میشود ، و حصول اطمینان از نام و موقعیت چنین فروشگاه هایی در مجاورت و دیگر مراکز اهداء مالی که در آن اعضای محل می توانند آنچه که نمی فروشند را اهدا کنند.
6- مبادله : ایجاد یک برنامه تبادل محصولات کشت و کار و باغبانی . کسانی که دارای دانه ها و گیاهان و محصولات باغبانی اضافه هستند می توانند این گیاهان را پرورش دهند و بازار گیاهی محله را بنیان گذاری کنند.
7- بازیافت: تحقیق کنید که کدام بخش از محیط شما، سبد بازیافت زباله را در اختیار ندارد. آیا شهر شما یک برنامه بازیافت دارد ؟
8- تخلیه و تمیز کردن : ارائه خدمات جمع آوری فاضلاب مخصوص در بهار. ببینید که چگونه خدمات ذکر شده سبب می شود که ساکنین بتوانند جامعه را تمیز و سازماندهی کنند.
9- خلق کردن : ایجاد فضایی که ساکنین شما بتوانند از شهر و یک دیگر لذت ببرند. جانمایی نشیمن و پارک های کوچک که یک محل جاذب و دعوت کننده محسوب می شود .
10- لذت بردن : آیا شهر شما از برگزاری یک جشنواره همیشگی موسیقی یا یک دورهمی روز جمعه حمایت و استقبال می کند؟ یک مثال را در مریلند ! Catonsville حامی یک رویداد به نامFridays Frederick Road است ، جایی که گروه های محلی کنسرت رایگان در خیابان اصلی اجرا میکنند . این رویدادها بقدری شناخته شده اند که باعث می شوند هزاران نفر از مردم بیرون بیایند، از شهر و دور هم بودن لذت ببرند و از کسب و کارهای محلی حمایت کنند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نویسنده: لئاتریس آیزمن مترجم: روح الله زمزمه وانشناسی محیطی، جدیدترین شاخه از این رشته است که در آن متخصصان با بررسی فضای بصری در محیط های شهری تاثیر آن را بر کنش ها و واکنش…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه