لزوم برنامه ریزی مناطق 22 گانه برای رنگ آمیزی در سطح شهر

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ لاله کاظمی در مراسم دوازدهمین جلسه شورای معاونان خدمات شهری و محیط زیست مناطق 22 گانه در تشریح عملکرد این معاونت گفت: مسوولان اجرایی در سطح مناطق شهر تهران با دغدغه های بسیاری همراه هستند.
وی با بیان اینکه عدم توجه به المان های سطح شهر باعث ایجاد اغتشاشات بصری می شود، افزود: این موضوع به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر روح و روان شهروندان تاثیر دارد.
معاون هماهنگی امور مناطق سازمان زیباسازی شهر تهران، ادامه داد: کمبود مدیریت واحد شهری در تهران می تواند باعث اغتشاشات بصری شود.
کاظمی با اشاره به موضوع ساماندهی پلاک معابر تصریح کرد: پلاک های دیوار کوب را ادارات مناطق خدمات شهری اجرا می کنند اما پلاک های روی پایه ها را معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اجرایی می کند و همین امر باعث دو دستگی از منظر فرم و شکل شده است.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه سازمان زیباسازی متولی اصلی مبلمان شهری است به همین منظور باید به صورت تخصصی به موضوع طراحی و اجرا توجه شود.
معاون هماهنگی امور مناطق سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه قرار است برای سال آینده رنگ آمیزی ها را به صورت اصولی اجرایی کنیم، گفت: درخواست کردیم که همه مناطق در خصوص پالت رنگی اظهار نظرهایی انجام دهند.
کاظمی ادامه داد: باید بر اساس یک برنامه ریزی مشخص نسبت به رنگ آمیزی در سطح شهر اقداماتی انجام دهیم تا از اغتشاشات بصری جلوگیری شود.
به گفته وی باید در خصوص کافوهای برق و مخابرات نیز بر اساس یک برنامه ریزی مشخص رنگ آمیزی صورت گیرد.
معاون هماهنگی امور مناطق سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به موضوع آلودگی نوشتاری در سطح شهر، گفت: آلودگی نوشتاری بسیار زیاد شده به همین منظور باید با یک ساز و کار مشخص در این خصوص فعالیت هایی انجام دهیم. همچنین در خصوص موضوع حذف زوائد نیز باید اقدامات موثری صورت گیرد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • بنظر می رسد شهرسازی مدرن بطور وحشتناک و نگران کننده ای عاری از انگیزه های هنری شده است. این شهرسازی تنها توانسته احجام مکعب شکلی را بعنوان ساختمان با یکنواختی ملال آورشان، جایگزین غنای شهرسازی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه