سعید سادات نیا کارشناس معماری و شهرسازی:

درهای مشارکت از سوی مسئولان مدیریت شهری به روی مردم باز شود

سعید سادات نیا کارشناس معماری و شهرسازی گفت: اگر مردم، مسئولان را از خود ندانند بدون تردید با آنها همکاری نخواهند کرد چراکه آنها تصمیماتی که به آنها تحمیل شود را نمی پذیرند.
 

سعید سادات نیا کارشناس معماری و شهرسازی گفت: اگر مردم، مسئولان را از خود ندانند بدون تردید با آنها همکاری نخواهند کرد چراکه آنها تصمیماتی که به آنها تحمیل شود را نمی پذیرند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهرداری تهران او با اشاره به موضوع مشارکت و حضور فعالانه و پایدار مردم در زیباسازی فضا و منظر شهری اظهار داشت: مردم باید از طریق تشکل های مردمی نسبت به زیبایی شهر اقدام کنند چراکه به صورت فردی کاری از دستشان بر نمی آید.
او افزود: مردم باید بر اساس حضور جمعی و مشارکت های اجتماعی شوراهای محلی و شورای شهر در زیباتر کردن شهر موثر باشند.
کارشناس معماری و شهرسازی گفت: مشارکت مردم از طریق ارتباطات جمعی می تواند سهم بسیار زیادی در زیبایی شهر داشته باشد.صدای مردم باید به گوش عده ای از مسئولان برسد تا بدین صورت یک ارتباط صحیح شکل گیرد.
سادات نیا تاکید کرد: بهترین روش این است که درهای مشارکت از سوی مسئولان مدیریت شهری به روی مردم باز شود تا از این طریق بسیاری از مسائل حل شود، بدون شک ارتباط بین مردم و مسئولان هرچه قوی تر و شفاف تر باشد مشکلات کمتر خواهد بود.
او گفت: سازمان زیباسازی باید اهداف و اصول برنامه های خود را مشخص کند و بعد بر اساس آنها سیستم های آموزشی را برای مردم اجرایی کند چراکه آموزش به مردم می تواند در حل بسیاری از مشکلات اثرگذار باشد.
کارشناس معماری و شهرسازی گفت: آموزش باید پاسخگوی همه نیازها باشد تا اینگونه بتواند تایید کارهای خود را از مردم طلب کند.سازمان زیباسازی اگر به دنبال تحقق اهداف خود برود می تواند شاهد یک شهر زیبا باشد.
او تصریح کرد: یکی از موانع بزرگی که هم اکنون در سر راه مردم وجود دارد عدم مشارکت مسئولان با شهروندان و یک سو بودن اهداف است.
سادات نیا تصریح کرد: مسئولان باید صدای مردم را بشنوند تا اینگونه همه اهداف در یک سو قرار خواهند گرفت.مردم باید دولت و مدیریت شهری را از خود بدانند و در بسیاری از کارها با آنها مشارکت کنند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • فصلنامه "معماری و فرهنگ" که در تابستان 90  انتشار یافت صفحاتی را به موضوع "بام های سبز، رهیافتی برای کلان شهرها" اختصاص دادبرای بارگزاری این مطلب اینجا را کلیک کنید
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه