چاپ کردن این صفحه
در مراسم رونمایی از مجموعه کتاب‌های "دانشنامه نهضت هنرهای مردمی ایران" مطرح شد؛

متخصصان هنری باید پژوهش های بیشتری در زمینه هنر انجام دهند

علیرضا اسماعیلی سرپرست فرهنگستان هنر گفت: امیدواریم امسال با چاپ‌ و انتشار کتاب های بیشتری از استاد سیف در حوزه هنر فاخر کشورمان بتوانیم مردم را با هنر سرزمینمان بیشتر آشنا کنیم.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ علیرضا اسماعیلی در مراسم رونمایی از مجموعه کتاب‌های "دانشنامه نهضت هنرهای مردمی ایران" که به تازگی توسط انتشارات سازمان زیباسازی شهر تهران منتشر شده است، گفت: قلم استاد سیف در حوزه هنرهای مردمی با سبک خاصی همراه است به همین منظور انتشار آن برای ما بسیار ارزشمند است.
وی افزود: پژوهشگرانی که در این حوزه فعالیت می کنند زیاد نیستند به همین دلیل باید به پژوهش هایی که در حوزه هنر کشور انجام می شود، توجه ویژه ای داشته باشیم.
سرپرست فرهنگستان هنر بیان کرد: در فرهنگستان هنر نیز به موضوع هنرهای مردمی توجه زیادی شده اما هنوز جای کار بسیار است. امیدواریم امسال با چاپ‌ و انتشار کتاب های بیشتری از استاد سیف بتوانیم مردم را با هنر این کشور بیشتر آشنا کنیم.
لازم به ذکر است؛ با همکاری فرهنگستان هنر، دانشگاه هنرهای اسلامی فرشچیان و کمیسیون ملی یونسکو از مجموعه کتاب‌های "دانشنامه نهضت هنرهای مردمی ایران" رونمایی شد.