فتحی در مراسم رونمایی از مجموعه کتاب‌های "دانشنامه نهضت هنرهای مردمی ایران" عنوان کرد

سازمان زیباسازی از انتشار کتاب های پژوهشی حمایت می کند/ روند انتشار کتاب های طراحی هنرهای شهری ادامه دارد

بهروز فتحی معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر اینکه سیاست سازمان زیباسازی بر این است که از مجموعه کتاب های پژوهشی در زمینه هنرهای شهری و مردمی به خوبی حمایت کند، گفت: سازمان برای چاپ و نشر کتابهای تالیف شده در حوزه هنر اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ بهروز فتحی در مراسم رونمایی از مجموعه کتاب‌های "دانشنامه نهضت هنرهای مردمی ایران" که به تازگی توسط انتشارات سازمان زیباسازی شهر تهران منتشر شده است، گفت: سال گذشته پس از عبور از مشکلاتی مانند بالا رفتن قیمت کاغذ بالاخره توانستیم انتشار مجموعه کتابهای پژوهشی و فاخر استاد هادی سیف پژوهشگر حوزه هنرهای مردمی را در دستور کار سازمان زیباسازی قرار دهیم.
وی با اشاره به کتابهایی که توسط هادی سیف پژوهشگر عرصه هنرهای مردمی تالیف شده است، افزود: این مجموعه شامل کتابهای «قلمکار نقاشی، نقاشی قالی، نقش‌آفرینی روی سنگ و نقاشی روی چوب» است.
معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه سال گذشته حدود 60 عنوان کتاب در حوزه های مختلف سیما و منظر شهری منتشر شده است، تصریح کرد: این کتاب ها در حوزه های پژوهشی بسیار ارزشمند هستند. 21 اسفندماه سال گذشته همزمان با روز زیباسازی تهران در کتاب فروشی انتشارات این سازمان از کتابهای طراحی و هنرهای شهری و دیگر مجموعه های منتشر شده توسط این سازمان رونمایی شد.
فتحی ادامه داد: این ۴ عنوان را از دیگر کتاب های رونمایی شده سازمان در سال گذشته مستثنی کردیم چراکه رونمایی از این کتاب ها خود نیاز به یک جریان سازی متفاوت داشت.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه سیاست سازمان زیباسازی بر این است که از مجموعه کتاب های پژوهشی در زمینه هنرهای شهری و مردمی به خوبی حمایت کند، گفت: سازمان برای چاپ و نشر کتابهای تالیف شده در حوزه هنر اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به برنامه‌های سال جاری سازمان در زمینه انتشار کتاب های هنری، تصریح کرد: تلاش می کنیم مجموعه اقدامات در این حوزه را با همکاری بخشهای مختلف به چاپ برسانیم. روند انتشار کتاب های طراحی هنرهای شهری امسال نیز ادامه خواهد داشت.
فتحی با اشاره به آمادگی این سازمان برای انتشار کتابها در حوزه شهری تاکید کرد: برای حمایت از ناشران در سال جاری تمهیدات خوبی اندیشیده شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

آمار و اطلاعات

نگارخانه