در مراسم روز جهانی شهرسازی عنوان شد؛

قوانین شهرسازی باید مدون شود

رییس دبیرخانه ملی بزرگداشت روز جهانی شهرسازی گفت: پراکندگی قوانین باعث ایجاد خلاء‌ قانونی شده و خیلی دادگاه‌ها به علت واقف نبودن به قوانین نمی‌توانند با آن برخورد کنند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، احمد سعیدنیا با بیان این مطلب افزود: امروز روز جهانی شهرسازی است و شهرسازان حدود 100 کشور در این روز را در گردهمایی‌ دور هم جمع شده و جشن می‌گیرند و درباره موضوعات تخصصی شهری صحبت می‌کنند.
وی ادامه داد: در ایران موضوعات شهری بسیار حاد است و همین موضوع دلیلی است تا چالش‌های شهری از سوی متخصصان مطرح شود.
سعیدنیا توضیح داد: در انتهای این گردهمایی بیانیه‌ای صادر می‌شود که در حقیقت یک مساله مهم شهری در این بیانیه اعلام می‌شود و ستاد روز جهانی شهرسازی سعی می‌کند تا در طول سال موضوع بیانیه را پیگیری کند. سرلوحه بیانیه امسال حقوق شهری است.
رییس دبیرخانه ملی بزرگداشت روز جهانی شهرسازی گفت: بزرگترین مساله شهرسازی در کشور ما قانون شکنی است، متاسفانه قوانین در حوزه شهرسازی با وجود تصویب هنوز مدون نشده و به صورت پراکنده است.
وی تاکید کرد: همین موضوع باعث ایجاد خلاء‌ شده که تا تخلفی در شهرداری و شهری رخ می‌دهد خیلی از دادگاه‌ها به علت واقف نبودن به قوانین نمی‌توانند با آن برخورد کنند.
سعیدنیا افزود: کتاب قوانین جامع شهرسازی آماده شده اما سال‌هاست که در دولت مسکوت مانده است و ما پیگیر این موضوع هستیم تا بتوانیم قوانین مصوب را به صورت مدون به تصویب برسانیم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • ماه نامه "همشهری ماه" شماره 84 که در مهر 90  انتشار یافت صفحاتی را به موضوع "زیبایی شهر، عینیت عدالت برای شهروندان" اختصاص داد برای بارگزاری این مطلب اینجا را کلیک کنید دو ماه نامه…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه