عدم دسترسی ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر در جهان به سرویس بهداشتی

دبیر نشست تخصصی تحلیلی بر جایگاه سازمان زیباسازی شهری در طراحی و نگهداشت سرویس بهداشتی عمومی گفت: نزدیک به ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر در جهان دسترسی مناسب به سرویس بهداشتی ندارند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ مهدی بزاززاده در نشست تخصصی «تحلیلی بر جایگاه سازمان زیباسازی شهری در طراحی و نگهداشت سرویس بهداشتی عمومی» با بیان اینکه برای اولین بار شهرداری قزوین در سال 90 یک نشست علمی و تخصصی در این خصوص برگزار کرد، گفت: شاید این موضوع غیر متداول باشد اما به نسبت نشست هایی که این روزها در کشورمان برگزار میشود بسیار اهمیت دارد.
وی افزود: چند مدت بعد شهرداری تهران نشستی در خصوص سرویس های بهداشتی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار کرد تا اهمیت آن مورد توجه قرار گیرد.
دبیر نشست تخصصی تحلیلی بر جایگاه سازمان زیباسازی شهری در طراحی و نگهداشت سرویس بهداشتی عمومی در ادامه با اشاره به اینکه امروز شاهد برگزاری سومین دوره این نشست تخصصی هستیم، تصریح کرد: این موضوع تاثیر زیادی بر زندگی مردم در جهان دارد به همین دلیل ۱۹ نوامبر روز جهانی توالت نام گذاری شده است.
بزاززاده با تاکید بر اینکه نزدیک به ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر در جهان دسترسی مناسب به سرویس بهداشتی ندارند، گفت: بیش از نیمی از مردم جهان نمی توانند دسترسی مطلوب به خدمات بهداشتی داشته باشند به همین دلیل بررسی و برگزاری نشست در این خصوص بسیار حائز اهمیت است.
وی با اشاره به اینکه دسترسی به سرویس بهداشتی و خدمات بهداشتی در مورد برخی مسائل تبعات بسیار زیادی در حوزه بهداشت جهانی دارد،عنوان کرد: در این خصوص حتی سازمان هایی تشکیل شده تا به صورت تخصصی این موضوع را پیگیری کنند.
دبیر نشست تخصصی تحلیلی بر جایگاه سازمان زیباسازی شهری در طراحی و نگهداشت سرویس بهداشتی عمومی با بیان اینکه قرار است در افق‌ زمانی و کارکردی برنامه‌ریزی هایی در این خصوص صورت گیرد، افزود: با این برنامه ریزی ها می توانیم در سطوح مطلوب خدمات بهداشتی رو تحلیل کنیم.
بزاززاده با تاکید بر اینکه برای کسب منفعت حتی سرمایه هایی در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی در بلندمدت انجام شده است، تصریح کرد: توسعه و بهبود وضعیت سرویس‌های بهداشتی می توانند بسیار کمک کننده باشد.
وی اضافه کرد: باید سرویس های بهداشتی در فضایی مناسب ساخته و نصب شوند تا بسیاری از هزینه‌های شهری کاهش پیدا کند. سیستم استفاده از سرویس های بهداشتی روی اپلیکیشن رایا نصب شده و همه شهروندان می توانند با استفاده از نقشه تهران به راحتی به تمام امکانات سرویس های بهداشتی دسترسی داشته باشند.
دبیر نشست تخصصی تحلیلی بر جایگاه سازمان زیباسازی شهری در طراحی و نگهداشت سرویس بهداشتی عمومی اضافه کرد: با نصب این اپلیکیشن شرایط برای استفاده از سرویس های بهداشتی در شهر بهتر خواهد شد.
به گفته بزاززاده مدیریت و توسعه این موضوع فرهنگی بسیار اهمیت دارد. موضوع استفاده از سرویس های بهداشتی در میادین میوه تره بار، فروشگاه‌های شهروند، ساختمان‌های عمومی شهرداری تهران و مساجد باید مورد بررسی قرار گیرد.
وی گفت: خیرین می توانند به این بخش نیز ورود کنند و با ساخت سرویس بهداشتی برخی کاستی هایی که در این بخش وجود دارد را کاهش دهند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نویسنده: غلامرضا مقصودی در طراحی شهری کوشش شهرسازان و معماران همواره برای خلق فضاهای مطلوب و سودمند برای استفاده بهتر انسان‌ها بوده‌است که برای رسیدن به این هدف، اطلاع از نحوه‌ی برخورد و رفتار انسان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه