سرویس های بهداشتی باید بر اساس استانداردها ساخته شود

عضو هیأت علمی دانشگاه هنر گفت: سرویس های بهداشتی باید بر اساس یک بررسی دقیق در شهر ساخته شوند تا در شرایط اضطرار نیز بتوانند نیازهای شهروندان را پاسخگو باشند.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ محمد رزاقی در نشست تخصصی «تحلیلی بر جایگاه سازمان زیباسازی شهری در طراحی و نگهداشت سرویس بهداشتی عمومی» با بیان اینکه بیش از نیمی از مردم جهان به سرویس‌های بهداشتی مناسب دسترسی ندارند، گفت: باید به مسائل بهداشتی و سلامتی و تاثیرات آن روی روح و روان دقت زیادی داشت چراکه این مسأله روی سلامت جامعه تاثیر زیادی دارد.
وی افزود: فضای شهر طبیعی و مصنوعی از درختان گرفته تا ساختمان ها و راه ها تاثیر زیادی بر جسم و روان دارند به همین دلیل باید بستری برای تعاملات مردم در شهر به خوبی فراهم شود.
عضو هیأت علمی دانشگاه هنر در ادامه با تاکید بر اینکه استفاده از سرویس بهداشتی برای همه مردم در شهر تهران یکسان نیست، گفت: باید خدمات مناسب در سرویس های بهداشتی برای کودکان، نوجوانان، افراد دارای معلولیت، جانبازان و سالمندان به خوبی در نظر گرفته شود.
رزاقی تصریح کرد: سرویس های بهداشتی باید بر اساس یک بررسی دقیق در شهر ساخته شوند تا در شرایط اضطرار مانند سیل و زلزله نیز بتوانند نیازهای شهروندان را پاسخگو باشند.
وی ادامه داد: دسترسی به سرویس های بهداشتی نباید افراد را دچار مشکل کند. سازمان زیباسازی باید در خصوص سرویس های بهداشتی طراحی مناسب داشته باشد.
عضو هیأت علمی دانشگاه هنر با تاکید بر اینکه نصب برخی سرویس بهداشتی ها در مکان های مختلف خطراتی برای شهروندان به دنبال داشته است، عنوان کرد: سرویس ها باید با در نظر گرفتن امنیت کامل در شهر نصب یا ساخته شوند.
رزاقی با بیان اینکه در همه دنیا با رعایت کامل نکات ایمنی برای جانبازان و معلولان سرویس بهداشتی ساخته می شود، گفت: در شهر تهران دسترسی جانبازان و معلولان به سرویس بهداشتی مناسب نیست به همین دلیل باید با در نظر گرفتن یک شرایط ایده ال نسبت به ساخت سرویس بهداشتی برای این افراد اقداماتی انجام داد

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نویسنده: غلامرضا مقصودی در طراحی شهری کوشش شهرسازان و معماران همواره برای خلق فضاهای مطلوب و سودمند برای استفاده بهتر انسان‌ها بوده‌است که برای رسیدن به این هدف، اطلاع از نحوه‌ی برخورد و رفتار انسان…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه