محمد علی کشاورز بازیگر پیشکسوت سینما ، تئاتر و تلویزیون:

همه شهر را مثل خانه خودمان بدانیم

محمد علی کشاورز بازیگر پیشکسوت سینما ، تئاتر و تلویزیون درباره مشارکت مردم برای زیباترشدن منظر عمومی شهرشان گفت: مردم ما ثابت کرده اند در کلیه امورات اجتماعی حضور اثر گذاری دارند و هر موقع که حضورشان احساس شده از انجام چنین کاری دریغ نکرده اند .
 

محمد علی کشاورز بازیگر پیشکسوت سینما ، تئاتر و تلویزیون درباره مشارکت مردم برای زیباترشدن منظر عمومی شهرشان گفت: مردم ما ثابت کرده اند در کلیه امورات اجتماعی حضور اثر گذاری دارند و هر موقع که حضورشان احساس شده از انجام چنین کاری دریغ نکرده اند . زیبا شدن چهره شهر هم نسبت مستقیمی دارد با اینکه بتوانیم زندگی بهتری داشته باشیم و از حضور در خیابان و جامعه لذت ببریم.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران بازیگر هزار داستان درباره پیشنهاداتش برای زیباترشدن منظر شهری افزود: معتقدم باید از الگوهای فرهنگ ایرانی در جهت زیباتر شدن چهره شهر استفاده کنیم. استفاده از دکورهای متنوع و چشمنواز در خیابانهای پر رفت و آمد و استفاده از آثار نقاشان مطرح جوان ایرانی میتواند تغییرات زیادی در چهره شهرمان به وجود بیاورد. ما هنرمندان جوان با استعدادی داریم که آثارشان در سطح قابل قبولی است و فقط باید آثارشان در معرض دید قرار بگیرد .
بازیگر کمال الملک در باره چگونگی استفاده درست سازمان زیباسازی شهرداری در جهت استفاده بهینه از پتانسیل مردمی در زیباشدن چهره شهرها عنوان کرد: هر موقع که مردم احساس کنند که برای آنها ارزش و احترام قائل میشوند و در مشارکت های اجتماعی از آنها استفاده میشود، می توانند نظرات خوبی ارائه کنند. سازمان زیباسازی شهرداری هم با طرح مسابقاتی مردم درگیر این موضوع کند و آنها با ارائه مسائل جدید باعث می شوند راهبردهای جدیدی در جهت زیبا تر شدن چهره شهر ارائه دهند .
بازیگر پدرسالار در مورد این پرسش که چه راهکاری برای زیباتر شدن منظر شهری در ذهن دارد گفت : مهم ترین اقدام در این بحث این است که همه شهر را مثل خانه خودمان بدانیم و از هرگونه کاری که باعث زشت شدن چهره شهر می شود اجتناب کنیم

معرفی کتاب

  • ماه نامه "همشهری ماه" شماره 84 که در مهر 90  انتشار یافت صفحاتی را به موضوع "زیبایی شهر، عینیت عدالت برای شهروندان" اختصاص داد برای بارگزاری این مطلب اینجا را کلیک کنید دو ماه نامه…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آینه رسانه ها

آینه رسانه ها

نگارخانه