پرویز محمدی، عضو کمیته علمی سومین جشنواره ملی دایره خلاق

جشنواره دایره خلاق توانسته جایگاه خود را به دست آورد

عضو کمیته علمی سومین جشنواره ملی دایره خلاق گفت: استقبال گسترده و خوب طراحان، معماران و هنرمندان از جشنواره نشان میدهد که جشنواره دایره خلاق توانسته جایگاه خود را به دست آورد لذا امیدوارم که با تداوم یافتن این روند شاهد بهبود کیفیت و ارائه کارهای بهتری در این عرصه باشیم.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، پرویز محمدی، عضو کمیته علمی سومین جشنواره ملی دایره خلاق از انتخاب موضوع «شهر دوستدار کودک» از میان 15 موضوع مطرح شده در جلسه برنامه‌ریزی و شورای سیاستگذاری خبرداد و در این باره گفت: در جلسه هیات داوران، کمیته علمی و شورای سیاستگذاری نظرات مختلفی ارائه شد و از میان 15 نظر انتخابی سه موضوع «مبلمان پاتوق محلات»، «مبلمان شوخ» و «شهر دوستدار کودک» به مرحله نهایی راه یافتند.
وی ادامه‌داد: با توجه به اهداف اداره مبلمان شهری و تاکید بر مساله توسعه استاندارد‌سازی مبلمان شهر و مناسب‌سازی آن برای کودکان، موضوع «شهر دوستدار کودک» از میان سه موضوع نهایی شده، انتخاب شد که به نظر من موضوع بسیار خوبی است.
عضو کمیته علمی سومین جشنواره ملی دایره خلاق توجه به کودکان را مساله مهمی در راستای توسعه شهری خواند و گفت: به نظر من در شهر تهران کار چندانی برای کودکان انجام نشده‌است که البته این ضعف تنها مختص به تهران نیست و در سراسر کشور این معضل وجود دارد لذا جا دارد که ما برای کودکان، معلولان و اقشار مختلف جامعه اقداماتی را در راستای مبلمان شهری طراحی کنیم چرا که هنوز کودکان ما سهمی از مبلمان شهری ندارند.
محمدی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره دایره خلاق بیان کرد: به نظر من اقداماتی نظیر جشنواره دایره خلاق می‌تواند به بهبود روند مبلمان شهری در سطح کشور بیانجامد لذا تداوم آن یک ضرورت به شمار می‌رود.
وی استقبال از جشنواره را نشانگر نیاز جامعه دانست و گفت: به نظر می‌رسد که تعامل با جشنواره و بازخورد آن در دوره‌های قبل بین مردم بسیار خوب بوده‌است زیرا مردم به کارها علاقه نشان دادند البته لازم است که برای بهبود روند کیفی این چنین اقداماتی نظر سنجی‌هایی را نیز مدنظر قرار‌دهیم.
عضو کمیته علمی سومین جشنواره ملی دایره خلاق افزود: به نظر من لازم است که در راستای گسترش اقدامات فرهنگی ارتباط با نهادهای مردم نهاد و رسانه‌ها را افزایش دهیم و به گسترش مشارکت‌های اجتماعی بپردازیم البته در این راستا نیاز است که مبلمان شهرهای موفق دنیا و استاندارد‌سازی آنان را نیز مطالعه کنیم تا بتوانیم به روز‌رسانی و استاندارد‌سازی مناسبی را ایجاد کنیم.
محمدی توجه به فرم و رنگ در آثار کودکان را ضروری خواند و گفت: فرم و رنگ می‌توانند در جلب توجه کودک به مبلمان نقش موثری را ایفاء کنند و امکانی را ایجاد کنند که کودک بتواند با اثر ارتباط برقرار کند البته این خوانش‌ها باید برای همه مشهود باشد اما قطعا باید درک این خوانش‌ها برای کودک بیشتر باشد.
وی افزود: ایمنی از جمله مباحثی است که باید در کارهای کودکان مد نظر قرار‌گیرد لذا لازم است که در مبلمان شهری کودک این مساله در اولویت قرار گیرد.
عضو کمیته علمی سومین جشنواره ملی دایره خلاق سطح آثار این دوره از جشنواره را خوب خواند و بیان‌کرد: استقبال گسترده و خوب طراحان، معماران و هنرمندان از جشنواره نشان می‌دهد که جشنواره دایره خلاق توانسته جایگاه خود را به دست آورد لذا امیدوارم که با تداوم یافتن این روند شاهد بهبود کیفیت و ارائه کارهای بهتری در این عرصه باشیم.
گفتنی است سومین دوره جشنواره ملی دایره خلاق با موضوع شهر دوستدار کودک 11 تیرماه با انتخاب آثار برتر به کار خود در تهران پایان می دهد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه