حسین شناور، هنرمند مجسمه ساز:

اثر حجمی لالایی برای همدردی و همراهی با کودکان سرطانی طراحی و نصب شده است

حسین شناور، هنرمند مجسمه ساز از اکران و جانمایی اثر حجمی لالایی در بوستان پرستار خبر داد و گفت: این اثر حجمی برای همدردی و همراهی با کودکان سرطانی طراحی و نصب شده است.
 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، شناور با اشاره به اینکه اثر حجمی لالایی در بوستان پرستار در منطقه 12 جانمایی شده است، ادامه داد: دلیل انتخاب این بوستان همراهی مفهوم پرستار و این اثر حجمی با یکدیگر است.
به گفته این هنرمند مجسمه ساز پیش از این قرار بود اثر حجمی لالای در محوطه بیمارستان محک جانمایی شود که به دلیل نبود فضای مناسب تصمیم بر این شد که جای دیگری برای این اکران انتخاب شود و در نهایت بوستان پرستار به دلیل انتقال مفهوم با موضوع کودکان سرطانی انتخاب شد.
او درمورد مشخصات این اثر حجمی گفت: جنس مجسمه از بتون گلاسه و ابعاد آن 20/3 سانتی متر ارتفاع در عرض5/2 متر است.
شناور با بیان اینکه از سال 80 تاکنون با سازمان زیباسازی شهر تهران همکاری داشته است، افزود: تاکنون بیش از 10 اثر حجمی برای فضای شهری طراحی و اکران کرده ام که مهمترین آنها نماد انرژی اتمی در میدان شهید شهریاری ولنجک و اثر حجمی مادر و فرزند درپارک حضرت مریم است.
به گفته این هنرمند مجسمه ساز در کارهایی که برای فضاهای شهری طراحی میکند تلاش دارد تا به مسائل روز اجتماعی بپردازد و از طریق آثار حجمی این مفهوم را با شهروندان به اشتراک بگذارد.
گفتنی است جانمایی این مجسمه در بوستان پرستار منطقه 14 با توجه به ماموریت سازمان زیباسازی در جهت بهبود فضاهای شهری صورت گرفته است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • فصلنامه "تبلیغات" شماره هجدهم که در تیر ماه نود انتشار یافت صفحاتی را به موضوع "نگاه زیباسازی، نگاهی مردمی" اختصاص داد       برای بارگزاری این مطلب اینجا را کلیک کنید
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه