مسجدجامعی در اختتامیه چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهری:

نقاشی دیواری باید نیازهای مختلف جامعه را پاسخگو باشد

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در سالهای گذشته شاهد رشد هنر دیوارنگاری در شهر تهران بودیم به همین دلیل امیدواریم که روزی نقاشی دیواری به عنوان اثر هنری جلوه های بیشتری پیدا کند و به نیازهای مختلف و متفاوت جامعه شهری پاسخ دهد.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیبازی شهر تهران، احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران در اختتامیه چهارمین دوسالانه دیوارنگاری شهری، گفت: خوشحالم که این دو سالانه 8 سال است که در حال برگزاری است.
او افزود: این دوسالانه شرایط و فضایی را ایجاد می کند که استعدادها شناسایی شوند، بدون تردید در آینده استادان بزرگ از روی این استعدادها شناخته می شوند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: فعالیت نقاشی هایی که مرتبط با سیما ومنظر شهری است در شهر ما سابقه طولانی دارد به گونه ای که نقاشی ها در همه دروازهای تهران وجود داشت چراکه همیشه ارزش هنر را هنرمندان ما به خوبی درک می کردند.
مسجدجامعی با بیان اینکه نقاشی دیواری همیشه برای خود هویت داشته است، تاکید کرد: همیشه نقاشی ها به گونه ای از یکدیگر پشتیبانی می کنند که باعث موفقیت در خلق یک اثر می شود.
او با اشاره به اینکه نقاشی دیواری با حس و حال انقلاب در ایران شروع شد، افزود: امروز عرصه هنر دیوارنگاری بر عهده هنرمندان از گروه نقاشی افتاده است و می تواند بسیار مفید باشد.
به گفته این عضو شورای اسلامی شهر تهران در حال حاضر در دوره ای هستیم که نقاشی های دیواری شهر را زیبا می کند اما کمتر هویت مستقل خود را بروز می دهد چراکه شهر آشفته نمی تواند نقاشی آشفته نداشته باشد.
مسجدجامعی با بیان اینکه در این دوره شاهد ارائه کارهای ارزشمند در حوزه نقاشی دیواری هستیم، گفت: تصور می کنم که برای یک کار هنری ماندگار باید برای متریال سرمایه گذاری کرد.
او ادامه داد: در رویکرد و آثاری که خلق شده یک فهم مشترک حاصل شده که همه ایرانی هستیم و در حوزه فرهنگ، هنر، رشعر و ادب اگر نامی از ایران است نام هنر ایران است، معتقدم حسی که در آثار ارائه شده وجود داشت نشان از بازگشت به هنر ایرانی متناسب با ظرفیت شهر است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: امیدوارم در آینده بتوانیم مکتبی برای هنر ایرانی که سابقه طولانی هم دارد طراحی کنیم و از وضعیت زیباسازی جدا کنیم و برای مکان های ویژه شهری جایگاهی را تعیین کنیم.
مسجدجامعی گفت: ما باید مجموعه سیاست گذاری هایی داشته باشیم که یک بخش رویکرد آن به حوزه زیباسازی و دیگری به مکتب هنری باشد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه