محمدهاشم اکبریانی، روزنامه‌نگار در خصوص اقدامات شب یلدا:

اقدامات شب یلدا پاسخ به نیاز شادمانی مردم است

محمدهاشم اکبریانی، روزنامه‌نگار با سابقه حوزه ادبیات، شب یلدا را دارای ریشه تاریخی در فرهنگ مردم خواند و در این باره گفت: پررنگ کردن جشن‌هایی چون شب یلدا یک نیاز است که باید به آن پاسخ دهیم.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، محمد هاشم اکبریانی، روزنامه‌نگار با سابقه و منتقد، اجرای طرح اکران اشعار شعرای کهن به مناسبت شب یلدا در سطح شهر را اقدامی مثبت خواند و در این باره گفت: به تصویر کشیدن اشعار کهن و شاعرانی چون حافظ، قابل توجه و قطعات تأثیرگذار است زیرا شب یلدا ریشه در فرهنگ کهن مردم ایران دارد و به روح جمعی آنان گره‌خورده است.
او نیاز به شادی در جامعه را پررنگ‌تر از همیشه خواند و تصریح کرد: امروز جامعه ما به واسطه مشکلات متعددی که وجود دارد، بسیار غمگین است لذا پررنگ کردن جشن‌هایی چون شب یلدا یک نیاز است که باید نهادهای دولتی به آن پاسخ دهند.
این روزنامه‌نگار با سابقه و منتقد بر لزوم توجه نهادهای دولتی به ارتباط بیشتر با مردم تأکید کرد و ادامه داد: اگر نهادهای و موسسات دولتی، بتوانند ارتباط بیشتری با مردم داشته باشند، خواه ناخواه رفتار و عمل آن‌ها نیز مورد پسند مردم قرار می‌گیرد به همین خاطر نهادهایی چون شهرداری باید خواسته‌های مردم را کاملاً درک کنند تا اقشار مختلف شهروندان احساس نزدیکی با نهادهای دولتی را احساس کنند زیرا در این صورت اقدامات انجام‌شده می‌تواند تأثیرگذارتر باشد.
اکبریانی ادامه داد: متأسفانه مشکلاتی نظیر آلودگی هوا و ترافیک در تهران به نحوی باعث غمگین شدن روز مردم شده و شهر را به شکلی که دلخواه مردم است، نمی‌نمایاند لذا با وجود اینکه چنین اقداماتی شایسته و در خور توجه است، بازخورد مورد نظر را دریافت نمی‌کند اما با این وجود من معتقدم که چنین عملکرد و تلاشی بهتر از دست روی دست گذاشتن است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • بنظر می رسد شهرسازی مدرن بطور وحشتناک و نگران کننده ای عاری از انگیزه های هنری شده است. این شهرسازی تنها توانسته احجام مکعب شکلی را بعنوان ساختمان با یکنواختی ملال آورشان، جایگزین غنای شهرسازی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه