امیر مفتون:

تخم‌مرغ‌های رنگی هنرمندان را به بطن جامعه دعوت کرد

یک هنرمند نقاش، طرح تخم‌مرغ‌های نوروزی سومین سالانه «بهارستان» را عامل مهمی در جذب هنرمندان به بطن جامعه دانست.
 

یک هنرمند نقاش، طرح تخم‌مرغ‌های نوروزی سومین سالانه «بهارستان» را عامل مهمی در جذب هنرمندان به بطن جامعه دانست.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، امیر مفتون هنرمند نقاش، تخم‌مرغ‌های رنگی را رویدادی قابل تحسین خواند و در این باره گفت: به نظر من تخم‌مرغ‌های رنگی و بهارستان رویداد بسیار خوبی است که به نحوی توانست هنرمندان را به بطن جامعه دعوت کند.
او افزود: با وجود فعالیت‌های گسترده‌ای که در این ایام تحت پوشش سومین سالانه «بهارستان» و بخش تخم‌مرغ‌های رنگی شاهد بودیم، اما باز هم شهر دچار خلاء و گاها خشونت بصری خاصی است که قطعاً نیازمند توجه بیشتر است؛ به همین خاطر فکر می‌کنم که لازم است طرحی چون «بهارستان» به تمام سال تعمیم پیدا کند.
این هنرمند ادامه داد: رویدادهایی نظیر «بهارستان» علاوه بر ایجاد فضای بصری بهتر در شهر امکان حضور هنرمندان را نیز در سطح شهر و بین مردم فراهم می‌کنند به همین خاطر ارتباط بهتر بین این دو قشر رو به بهبود می‌رود زیرا قطعاً برای پیشرفت و توسعه فضای شهری و اجتماع این ارتباط یک نیاز ضروری است.
مفتون تصریح کرد: حضور هنرمندان بخش‌های مختلف تجسمی در رویداد «بهارستان» بیانگر موفقیت این برنامه است و نشان می‌دهد که تا چه حد توانسته این اتفاق علاقه‌مندان به خود را جذب کند.
او درباره طرح اجرایی خود در این دوره از تخم‌مرغ‌های رنگی گفت: از آنجایی که شخصاً به عناصر نوروز در دوران قدیم و قاجار علاقه‌مند هستم، سعی کردم که طرحی را در این راستا اجرا کنم.
این هنرمند توضیح داد: در این اثر من پرنده‌ای را با استفاده از المان‌های قدیمی ایرانی به تصویر درآوردم به همین خاطر در این اثر گل و بلبل عناصر مهمی هستند که تا حدود زیادی به آثار زمان قاجار اشاره دارند.
مفتون درباره تأثیر رنگ در این اثر گفت: تمام تلاش من این بود که رنگ‌ها در این اثر چشم‌نواز باشند و مخاطب بتواند حتی از فاصله نیز احساس مناسب را دریافت کند به همین خاطر از رنگ‌های طلایی نیز بهره بردم تا در طول روز انعکاس آن جذاب جلوه کند.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مولفان : سید رضا مرتضایی، مهدی اصل فلاح سال چاپ: 1392 تدوین کتاب فوق، با هدف نگاهی طراحانه به عناصر سازنده سیما و منظر شهـری، صورت پذیرفتـه است و با توجـه به سرفصل های اصلـی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه