فاطمه جبارزاده:

اجرای خوب آثار دیوارنگاری دید بصری مردم را تغییر می‌دهد

سیده فاطمه جبارزاده؛ معتقد است، با اجرای طرح بهارستان باید دید بصری مردم را با اجراهای خوب تغییر داد.
 

سیده فاطمه جبارزاده؛ معتقد است، با اجرای طرح بهارستان باید دید بصری مردم را با اجراهای خوب تغییر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسزی شهر تهران، سیده فاطمه جبارزاده با دو دیوار در بخش "دیوارهای کوچک شهر من" در سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» حضور دارد. او درباره آثار خود گفت: اولین طرح روی دیواری 5/17 متری در خیابان زمزم کار شده است که ابعاد کوچک‌تری دارد و از آن‌جایی که طرح من در ابعاد بزرگ‌تری بود آن را روی دیوار 40 متری در خیابان توانیر هم کار کردیم.
وی درباره طرح این اثر نیز عنوان کرد: از آن‌جایی که در رشته گرافیک تحصیل کرده‌ام، طبیعی است که طرح‌هایم نیز گرافیکی است. در اجرای این طرح از خطوط شکسته و منحنی با یک‌سری گل و گیاه روی آن استفاده کردم که در این میان با چرخش روی طرح، دو نیم رخ هم دیده می‌شود. رنگ‌هایی که استفاده کردم نیز آبی فیروزه‌ای، بنفش، زرد و قرمز هستند که روی پس زمینه سفید استخوانی کار شده است.
جبارزاده در ادامه درباره همخوانی این طرح با محیط پیرامون خود و ارتباطی که با مخاطب برقرار کرده است بیان کرد: در اجرای کار اول خودم حضور داشتم و مخاطب خیلی از کار راضی بود و دیوار هم متناسب با طرح بود. اما در دیوار خیابان زمزم از آنجایی که دیوار مناسبی در اختیار نداشتیم و جای خوبی هم به لحاظ موقعیت جغرافیایی ارائه نشده بود ما حتی برای کار هم با مشکل مواجه بودیم. چون طرحم مربع شکل بود. در توانیر مشکلی نداشتم، ولی در خیابان زمزم روی دیوار مستطیلی کار شده است.
وی ادامه داد: در ارتباط با همخوانی طرح با محیط پیرامون نیز به هر حال این طرح جدید است و نباید منطقه را به خاطر مردم در نظر بگیریم، بلکه باید دید بصری مردم را با اجرای طرح‌های اینچنینی تغییر داد. این اتفاق در مناطق دیگر شهری نیز رخ داده و امروز مردم در مناطق مختلف شهر تهران با اجرای این آثار آشنا هستند و با آنها ارتباط خوبی برقرار می‌کنند.
این هنرمند در خاتمه با گلایه از مسئولان اجرای این طرح گفت: تنها گلایه‌ای که دارم این است که در بخش "دیوارها کوچک شهر من" متراژ دیوارها مشخص نشده بود تا بر مبنای آن متراژ طرح‌ها اتود زده شود. همین عدم اطلاع از متراژ دیوارها و همزمانی با ایام عید و برنامه‌ریزی‌های شخصی و فردی که داشتیم خیلی اجرای کار را سخت کرد و چون مناطق محدود شد کار سخت‌تر هم شد. اگر متراژ آثار مشخص باشد، خیلی بهتر می‌توان کار را انجام داد و زحمت برای سازمان زیباسازی، هنرمندان و اجرای کارها نیز خیلی کمتر می‌شود.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • فصلنامه "تبلیغات" شماره هجدهم که در تیر ماه نود انتشار یافت صفحاتی را به موضوع "نگاه زیباسازی، نگاهی مردمی" اختصاص داد       برای بارگزاری این مطلب اینجا را کلیک کنید
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه