شیوا اسدی:

بهارستان از نظر محتوایی رشد کیفی داشت

یک هنرمند محیطی گفت آثار سالانه بهارستان امسال از نظر محتوایی و زیبایی بهتر از سال‌های قبل بودند.
 

یک هنرمند محیطی گفت آثار سالانه بهارستان امسال از نظر محتوایی و زیبایی بهتر از سال‌های قبل بودند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران،شیوا اسدی از هنرمندان بخش هنرهای محیطی سومین سالانه «بهارستان» درباره اثر خود گفت: کار امسالم در بهارستان یک اثر تعاملی بود که لازم است به وسیله مخاطب کامل شود. این اثر طوری طراحی شده که قبل از هر چیز برای شهروندان سرگرم‌کننده باشد.
وی افزود: مجسمه‌های شهری معملا ثابت هستند ولی در این اثر تلاش کردم با کار گذاشتن مفصل، آنها را دارای حرکت کنم. این مجسمه‌ها با الهام از مینیاتور ایرانی ساخته شدند ولی در طراحی حرکت، به عروسک‌های خیمه شب بازی نگاه داشتیم.
این هنرمند افزود: روی هم رفته چهار فیگور ساختیم که علاوه بر حرکت‌های مفصلی می‌توانند به نوعی از هم فاصله هم بگیرند. مخاطب می‌تواند حرکت‌های آنها را تغییر دهد و عکس بگیرد و یا حتی فیلم کوتاه بسازد. دو خانم و دو آقا هستند که یکی از خانم‌ها کتاب به دست دارد و یکی از آقایان تنبور.
اسدی توضیح داد: اولین بار بود در کار شهری، تجربه اثر سه‌بعدی داشتم و برایم بسیار جالب بود. با متریال تازه‌ای کار کردم و توانستم واکنش مردم را ببینم. دو گروه از شهروندان بدون خجالت نسبت به کار واکنش نشان می‌دادند، کودکان و سالمندان. سالمندان به خاطر آشنایی و علاقه به مینیاتور و کودکان هم به خاطر تعاملی که با مجسمه داشتند.
شیوا اسدی ادامه داد: رشته اصلی‌ام گرافیک است و گرافیک هم بدون مخاطب معنا ندارد. بنابراین همیشه در کار باید مخاطب را در نظر داشته باشم. اما در این کار سعی کردم از نظر خانواده و اطرافیانم به عنوان کسانی که دید شهروندی به هنر شهری دارند استفاده کنم.
این هنرمند گفت: تهران از دور یک شهر بی‌رنگ است. این بی‌رنگی که آلودگی آن را تشدید می‌کند باعث می‌شود تهران روح نداشته باشد. بنابراین باید از هر بهانه و مناسبتی برای رنگ دادن به شهر استفاده کرد. رویدادهایی مثل بهارستان باید ادامه دار باشند زیرا در شهرهای بزرگ ایران نسبت به کشورهای دیگر، روی هنر شهری کمتر کار شده است.
او ادامه داد: سواد بصری مردم ما چندان زیاد نیست ولی نمی‌توان یک اثر فاخر در شهر گذاشت و از مردم انتظار داشت ناگهان نگاه حرفه‌ای پیدا کنند. این اتفاق آرام آرام رخ می‌دهد و باید با برگزاری برنامه‌های این چنین روند آن را ایجاد کرد. خوشبختانه در شهر دارد اتفاق‌های خوبی می‌افتد.
شیوا اسدی در پایان گفت: بهارستان امسال از نظر محتوایی نسبت به سال‌‌های قبل بهتر شده بود. همچنین شهر نیز با وجود این آثار زیباتر بود.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه