محمد سالاری عضو شورای اسلامی شهر تهران:

شهروندان نسبت به شهر باید مسوولیت پذیر شوند

محمد سالاری، عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهروندان برای رسیدن به شهری بهتر و ارتقاء سبک زندگی باید با سازمان زیباسازی همکاری داشته باشند چراکه با این همکاری می توانیم به کیفیت زندگی در شهر کمک کنیم.
 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهرداری تهران او با اشاره به اقدامات سازمان زیباسازی در سال گذشته و برگزاری سومین سالانه هنرهای شهری بهارستان، اظهار داشت: اساسا سازمان زیباسازی تاکنون در انجام ماموریت های خود در حوزه سیما و منظر شهری خوب عمل کرده است.
او افزود: مجموعه اقدامات بازپیرایی از جمله حذف زوائد بصری و بازپیرایی نماهای ساختمان های معابر که در محدوده میادین و معابر اصلی و مرکزی شهر تهران انجام شده به شدت مورد رضایت شهروندان قرار گرفته هرچند که ساماندهی سیما و منظر یکی از مهمترین ماموریت های مدیریت شهری تهران است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: سیما و منظر هر شهری در سبک زندگی شهروندانی که در آن شهر زندگی می کنند تاثیر مستقیم دارد لذا معتقدم در این حوزه اقدامات سازمان مثبت بوده است.
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش با بیان اینکه سازمان زیباسازی برای مرمت و بازپیرایی برخی از نماهای تاریخی و میراثی اقدامات خوبی انجام داده است، گفت: در بحث نصب المان های شهری نیز شاهد اقدامات مثبتی از جمله نوروزگاه های مختلف در سطح شهر مخصوصا نوروزگاه بلوار کشاورز بودیم.
سالاری اضافه کرد: فعالیت هایی که سازمان در خصوص ایام عید انجام داده خوب ارزیابی می شود هرچند انتظار داریم که این سازمان با توجه به گستردگی قابل توجه ماموریت های خود در شهر اقدامات بیشتری انجام دهد.
این مقام مسوول با بیان اینکه کالبد شهر تهران در سال های گذشته به نادرستی شکل گرفته است، تاکید کرد: این نماها نیاز به بازپیرایی دارند به همین منظور امیدواریم سازمان زیباسازی در این خصوص ماموریت های بیشتری انجام دهد. البته انتظار داریم که در عرصه های عمومی شهر اعم از بوستان ها و پارک ها هم مجموعه المان های شهری که نصب می شود مبتنی بر خلاقیت های روز باشد و با ذائقه شهروندان متناسب باشد.
او ادامه داد: باید کاری کنیم که شهروندان عمیقا نسبت به شهر مسوولیت پذیر شوند چراکه این امر می تواند به مدیریت شهری برای انجام ماموریت های کوچک و بزرگ خود کمک کند. در دنیای امروز اگر شاهد همراهی مبتنی بر اعتماد شهروندان نباشیم در انجام ماموریت ها نمی توانیم موفق عمل کنیم.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • ارتباط با نشریه: تهران، خیابان شریعتی، خیابان قیطریه، خیابان مهر محمدی، بن بست یعقوبی کجانی، پلاک ۳۴ / تلفن: ۲۲۶۷۷۶۶۶ تلفکس: ۲۲۲۱۱۶۶۲فصلنامه معماری محوطه در شماره هفدهم خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه