معصومه میرحسینی:

حضور هنرمندان حرفه‌ای در رویداد درختستان ضروری است

یکی از داوران بخش درختستان سومین سالانه هنرهای شهری بهارستان معتقد است٬ ایده برگزاری رویداد درختستان بسیار خوب است اما در سال‌های آتی برای بالا رفتن کیفیت آثار ضرورت این وجود دارد که از هنرمندان حرفه‌ای برای حضور در این رویداد دعوت شود.
 

یکی از داوران بخش درختستان سومین سالانه هنرهای شهری بهارستان معتقد است٬ ایده برگزاری رویداد درختستان بسیار خوب است اما در سال‌های آتی برای بالا رفتن کیفیت آثار ضرورت این وجود دارد که از هنرمندان حرفه‌ای برای حضور در این رویداد دعوت شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی تهران٬ معصومه میرحسینی یکی از داوران بخش درختستان سومین سالانه هنرهای شهری بهارستان گفت: به نظر من به عنوان یک مجسمه‌ساز ایده درختستان از جذابیت بالایی برخوردار است. پایه اصلی ‌درختستان دو سال پیش گذاشته شد؛ با این رویکرد که چگونه می‌توان با آثارتجسمی، جانی دوباره برای درخت قائل شد. در این رویداد به دلیل امکان گسترده‌گی مفاهیم و ایده‌ها دراین پدیده که باز هم به وجود درخت معطوف می‌شود، کشش بی‌نظیری برای شرکت در این رویداد برای مجسمه‌سازان بوجود آمده است.
او درباره آثاری که در این دوره درختستان خلق شده‌اند در مقایسه با دوره‌های گذشته گفت: تفاوتی را که می‌توان میان شرکت کنندگان امسال با سال‌های گذشته قائل شد، تعداد کمترهنرمندان مجسمه‌ساز نسبت به قبل است و از نظر ایده‌پردازی، به نظر می‌آید این دوره با وجود افزایش تعداد هنرمندان شرکت‌کننده، آثار خلق شده از تنوع کمتری برخوردار هستند.
حسینی افزود: البته به دلیل اینکه همه اجراها را ندیدم، جواب من ناقص خواهد بود اما اگر بخواهم روی طرح‌های رسیده صحبت کنم، همانطور که گفتم با وجود تعداد شرکت‌کنندگان بیشتر، تنوع کمتری در ایده‌ها دیده شد و طرح‌های تکراری هم کم نبودند. در واقع حجم ایده‌های منحصر به فرد به نسبت تعداد شرکت‌کنندگان کمتر بود که البته سعی شد در روز قضاوت، این فاکتور رعایت شود، چه از نظر ایده و چه از نظر قابلیت اجرای طرح، آثار درخوری انتخاب شوند.
حسینی درباره قابلیت ماندگاری آثار درختستان در سطح شهر تهران گفت: به نظر من در مجموع می‌توان به این سوال پاسخ مثبت داد، اما نمی‌توان هم از برخی کاستی‌های در مسیر ایده تا اجرا چشم‌پوشی کرد٬ البته این موارد معمولا غیرقابل پیش‌بینی هستند، درنتیجه بی‌شک همه آثارقابلیت ماندگاری در سطح شهر تهران را نخواهند داشت.
این هنرمند درباره برگزاری بهتر این رویداد در سال‌های آتی پیشنهاد کر:٬ برگزارکنندگان در برگزاری این رویداد از وجود هنرمندان مجسمه‌ساز حرفه‌ای‌تر بهره ببرند و از نظر ایده‌پردازی و اجرا مانع ارائه ایده‌های دیگر هنرمندان نشوند در این صورت می‌توانیم شاهد افزایش کیفیت آثار خلق شده در این رویداد باشیم.
او افزود: به نظر من زمان انتشار فراخوان و مهلت ارسال طرح برای شرکت دراین رویداد کم است و باید در سال‌های آتی زمان این بخش افزایش پیدا کند.
طرح درختستان یکی از بخش‌های سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» است که با هدف زیباسازی شهر در آستانه بهار با تبدیل درخت‌های خشکیده و آسیب دیده سطح خیابان ولیعصر به آثار هنری می پردازد.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه