سهند حسامیان:

درختستان پتانسیل بسط، گسترش و پویاتر شدن را دارد

داور بخش درختستان سومین سالانه هنرهای شهری بهارستان گفت: با این که درختستان از ایده بسیار جذاب و خوبی برخوردار است؛ اما با اجرای گستره پروژه موافق نیستم. حجم و تعداد این پروژه‌ها نباید به اندازه‌ای باشد که حساسیت مخاطب را کم و حتی از بین ببرد.
 

داور بخش درختستان سومین سالانه هنرهای شهری بهارستان گفت: با این که درختستان از ایده بسیار جذاب و خوبی برخوردار است؛ اما با اجرای گستره پروژه موافق نیستم. حجم و تعداد این پروژه‌ها نباید به اندازه‌ای باشد که حساسیت مخاطب را کم و حتی از بین ببرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی؛ سهند حسامیان یکی از داوران بخش درختستان سومین سالانه بهارستان گفت: به نظرم ایده برگزاری درختتستان بسیار جذاب است و از پتاسیل بالایی برای اجرا برخوردار است. البته با اجرای گسترده پروژه خیلی موافق نیستم. حجم و تعداد این پروژه‌ها نباید به اندازه‌ای باشد که حساسیت مخاطب را کم و حتی از بین ببرد.
او افزود: به نظرم درختتستان در سال‌های آتی اگر جمع و جورتر و گزیده‌تر برگزار شود، بهتر است. با این شیوه آثار با کیفیت بالاتری به این رویداد راه پیدا خواهند کرد.
حسامیان درباره آثاری که در این دوره توسط هنرمندان خلق شده است گفت: متاسفانه من هنوز همه کارهای اجرا شده این دوره را از نزدیک ندیده‌ام. تنها چند کار را از نزدیک دیدم و چند تا را نیز در فضای مجازی. به نظرم تعدادی از آثار با طرح پیشنهادی بسیار فاصله داشتند و یکی دو اثرنیز پس از اجرا نسبت به طرح پیشنهادی خیلی بهتر شده بودند و به اصطلاح در فضا خوب نشسته بودند.
او با مقایسه این دوره درختستان با ادوار گذشته گفت: در دوره گذشته؛ بیشتر شرکت‌کنندگان را مجسمه‌سازان تشکیل می‌دادند٬ اما امسال مجسمه‌سازان حداکثر نصف شرکت‌کنندگان را شامل می‌شدند.
به گفته؛ حسامیان بی‌شک بررسی و تحلیل دستاورد درختستان سال پیش و سال جاری امکان گزینش، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی بهتری را برای برگزاری این رویداد در سال‌های آینده فراهم می‌کند.
او درباره قابلیت ماندگاری آثار این دوره در فضای شهری گفت: تعدادی از آثار اجرا شده در سال گذشته٬ هنوز طروات، کیفیت و تاثیرگذاری خودشان را حفظ کرده‌اند و قابلیت این را دارند که به عنوان اثری ماندگار در سطح شهر باقی بمانند. تعدادی از آثار هم به آلودگی بصری برای محیط تبدیل شدند که به نظرم بهتر است از سطح شهر و خیابان ولی عصر جمع آوری شوند.
حسامیان در بخش پایانی سخنانش گفت: به نظرم این پروژه اهداف مختلفی را دنبال می‌کند و پتانسیل بسط و گسترش و پویاتر شدن را دارد. البته باید بگویم نظرات من بیشتر در حیطه فعالیت و دانش خودم قرار می‌گیرد.
طرح درختستان یکی از بخش‌های سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» است که با هدف زیباسازی شهر در آستانه بهار با تبدیل درخت‌های خشکیده و آسیب دیده سطح خیابان ولیعصر به آثار هنری می پردازد.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه