مهدی حجت، شهرساز:

سازمان زیباسازی سال آینده این طرح را در مقیاس بزرگتری برگزار کند

مهدی حجت، شهرساز گفت: امسال شهر تهران نوروز آرام و شادی را پشت سر گذاشت اما فکر میکنم که با توجه به ظرفیت بالای تهران می توان در سالهای گذشته کارهای بیشتری در شهر انجام داد.
 

مهدی حجت، شهرساز گفت: امسال شهر تهران نوروز آرام و شادی را پشت سر گذاشت اما فکر میکنم که با توجه به ظرفیت بالای تهران می توان در سالهای گذشته کارهای بیشتری در شهر انجام داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهرداری تهران او با اشاره به اقدامات سازمان زیباسازی در سال گذشته و سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» اظهار داشت: میزان سلیقه ای که برای انتخاب اشعار مربوط به بهار، خطاطی زیبا و همچنین کارهای گرافیکی که بر روی آنها انجام شده را بسیار خوب ارزیابی می کنم.
حجت افزود: در خصوص تخم مرغ های رنگی و میزان توزیع آنها در سطح شهر کار را خوب دیدم. به هرحال سازمان زیباسازی تلاش کرد که سفره های هفت سین را به خوبی در مراکز محلات توزیع کند که این کار نیز ایده خوبی بود.
این شهرساز تصریح کرد: دعوت از هنرمندان برای طراحی بر روی درختان خشک شده شهر و ساخت مجسمه بر روی آنها را گام مثبتی ارزیابی می کنم و امیدوارم که کارهای این چنینی ادامه دار باشد.
حجت با اشاره به نوروزگاه بلوار کشاورز که برای اولین بار در شهر تهران انجام شد، گفت: اگرچه این نورزگاه می توانست با مقیاس وسیع تری برای جذب جمعیت بیشتر در شهر ایجاد شود اما سازمان زیباسازی با احتیاط خیلی زیادی کار را انجام داد به این دلیل که شاید راهنمایی و رانندگی راغب نبود که در این محل ترافیک مشکل ساز شود.
او ادامه داد: اگرچه از ظرفیت بلوار کشاورز به صورت کامل استفاده نشد اما خوشبختانه این نوروزگاه مورد استقبال عموم مردم قرار گرفت. امیدواریم که سال آینده از ظرفیت این بلوار بیشتر از گذشته استفاده شود و سازمان زیباسازی این طرح را در مقیاس بزرگتر و وسیع تری برگزار کند.
حجت گفت: باید سلیقه مردم در اجرای پروژه های سازمان زیباسازی به خوبی به کار گرفته شود. پروژه سازمان زیباسازی در خصوص قدردانی از زنان نامدار یک کار ابتکاری و خلاقانه بود به گونه ای که مردم از این کار نوآورانه در روز زن بسیار استقبال کردند.
او با تاکید بر اینکه سازمان زیباسازی باید از کارهای تکراری که مخارج زیادی در بردارد و برای مردم نیز خیلی مطلوب نیست، دوری کند، افزود: معتقدم بیشتر از آنکه زحمت و پول برای کارهای زیباسازی خرج شود باید سلیقه، ابتکار و خلاقیت در کارها مورد استفاده قرار گیرد.
او ادامه داد: سلیقه و ذوق هنرمندان برای زیباسازی خیلی موثر است چراکه ذوق آنها علاوه بر کاهش زحمت و مخارج شهر، شادی و نشاط را در شهر افزایش می دهد.
به گفته حجت امسال اجرای پروژه های مختلف در مجموعه های عباس آباد و دریاچه خلیج فارس مخاطبان بسیار زیادی را به سمت خود جذب کرد به همین منظور با انجام فعالیت های بیشتر در سال آینده می توان از ظرفیت های شهر تهران ده ها برابر گذشته استفاده کرد.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • ماه نامه "همشهری ماه" شماره 84 که در مهر 90  انتشار یافت صفحاتی را به موضوع "زیبایی شهر، عینیت عدالت برای شهروندان" اختصاص داد برای بارگزاری این مطلب اینجا را کلیک کنید دو ماه نامه…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه