ناهید خداکرمی، رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران:

نوروزگاه بلوار کشاورز به تهران زیبایی بخشید

ناهید خداکرمی رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران، گفت: مردم از بهارستان خیلی رضایت داشتند اما هنوز در شهر تهران ظرفیت های زیادی وجود دارد که نتوانستیم از همه آنها استفاده کنیم. تهران باید شهری شادتر باشد تا مردم هم باشور و شوق بیشترى برای بهبود شرایط زندگى در شهر گام مثبتی بردارند.
 

ناهید خداکرمی رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران، گفت: مردم از بهارستان خیلی رضایت داشتند اما هنوز در شهر تهران ظرفیت های زیادی وجود دارد که نتوانستیم از همه آنها استفاده کنیم. تهران باید شهری شادتر باشد تا مردم هم باشور و شوق بیشترى برای بهبود شرایط زندگى در شهر گام مثبتی بردارند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهرداری تهران او با اشاره به اقدامات سازمان زیباسازی در سال گذشته و سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» اظهار داشت: در مدیریت جدید و با تغییراتی که در سازمان زیباسازی شهرداری هم آغاز شده می توان تغییرات محسوسی را در سطح شهر به طرف خواستگاه مردم مشاهده کرد.
او افزود: در گذشته بیلبوردهایی که در سطح شهر نصب می شد به جای اینکه به مسائل شهر بپردازد و یا در حیطه زیباسازی و به تصویر کشیدن مفاهیم چشم نواز در شهر به کار گرفته شوند بیشتر نشانگر مفاهیم سیاسی و تبلیغات یک جانبدارانه اى بود که بر رویکرد مردم هم منطبق نبود، خوشبختانه الان با رویکرد مدیریت جدید شاهد تغییراتی مثبت در سطح شهر هستیم گرچه هنوز جای کار بسیارى دارد.
رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: پسندیده نیست که بیلبوردها و فضاهاى شهر براى مسائل غیر اولویت دار مورد بهره بردارى قرار بگیرد و یا تصاویری در شهر نصب گردد که ربطی به شهر تهران ندارد. امیدوارم در سال جدید کمتر شاهد تصویر و بیلبوردی باشیم که در آن مسائل نامربوط به شهر تهران به نمایش گذاشته می شود.
خداکرمی با اشاره به برنامه های سازمان زیباسازی که در حیطه بهبود منظر شهرى و سلامت و زیباسازی روح و روان شهروندان انجام داده است، اشاره کرد و گفت: در برخی از مراکز مانند نوروزگاه بلوار کشاورز شاهد روند و تغییرات مبتنی بر زیباتر کردن شهر بودیم که امیدواریم ادامه دار باشد.
او با بیان اینکه هنوز جای کار در سازمان زیباسازی بسیار زیاد است، تصریح کرد: امیدواریم در سال 97 سازمان زیباسازی با جدیت به دنبال استاندارد سازی تابلوهای مغازه ها و همچنین سر و سامان دادن به مناظر ناملموس ونازیبای شهری باشد. هنوز مکان هایی را در سطح شهر مشاهده می کنیم که نا مناسب و بدون هویت هستند به همین منظور امیدواریم که این سازمان در راستای بهبود فضاها از منظر زیبایی، آرامش و شادی آور کردن شهر گام های خوبی بردارد.
این عضو شورای شهر با تاکید بر اینکه گاهی در سازمان های مختلف شهرداری تهران شاهد موازی کاری هایی هستیم، گفت: گاهی سازمان فرهنگی و هنری، سازمان زیباسازی و معاونت اجتماعی و فرهنگی هر کدامشان یک کار را به شیوه های مختلف انجام می دهند در حالی که می توانند هماهنگ با یکدیگر و برای کاهش هزینه ها اقداماتی انجام دهند.
خداکرمی با بیان اینکه گاهی سازمان زیباسازی در مناطق شمالی شهر اقدامات بیشتری انجام می دهد، افزود: شورای شهر تلاش کرده که در این خصوص گلایه ها را به جناب ضرغامی انعکاس دهد و ایشان نیز سعی کردند که در مبادی جنوبی شهر به صورت جذاب اقداماتی انجام دهند.
رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: مدیریت شهری جدید هنوز نتوانسته همه کارهایی که در سطح شهر انجام داده را به مردم انعکاس دهد.
او با بیان اینکه روابط عمومی سازمان زیباسازی در رابطه با رضایت مردم از برنامه های انجام شده در شهر باید نظرسنجی هایی انجام دهد، گفت: این سازمان باید از یک سازمان بیرونی نیز کمک بگیرد تا بتواند با مقایسه دو نظرسنجی و تحلیل نتایج آن راهبرد خوبی حاصل شود. سازمان زیباسازی باید به خواستگاه مردم توجه بیشتری داشته باشد و البته تلاش براى مشارکت مردم هم می باید مد نظر قرار گیرد اگر هر خانه و محله و مغازه بصورت خود جوش منطبق با استاندارد که سازمان زیبا سازى تعیین میکند نسبت به بهبود نما و منظر بیرونی محل زندگى خود اقدام کنند ضمن بهبود مشارکت اجتماعى شور و شوق بیشترى ایجاد مى شود. سازمان زیبا سازى مى تواند با مسابقه زیباترین محله تهران مردم را به بهسازى جلوى خانه و کارانه خود دعوت کند و البته حمایت هم بشوند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه