کیانا عصاریان:

تعداد آثار ارائه شده در بهارستان کمتر از ظرفیت شهر تهران است

یک هنرمند محیطی گفت که تهران نیاز به آثار بسیار بیشتری دارد تا چهره آن در روزهای بهاری زیبا شود و شهروندان در همه جای شهر بتوانند از این زیبایی لذت ببرند.
 

یک هنرمند محیطی گفت که تهران نیاز به آثار بسیار بیشتری دارد تا چهره آن در روزهای بهاری زیبا شود و شهروندان در همه جای شهر بتوانند از این زیبایی لذت ببرند.
‌به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، کیانا عصاریان از هنرمندان بخش هنرهای محیطی سومین سالانه «بهارستان» درباره اثر خود گفت: کار امسالم «شور بهاری» نام دارد و از چند باکس نورانی تشکیل شده که درون آنها فیگور انسان درآمده و در داخل بدن انسان‌ها گیاه رشد کرده است. این باکس‌ها با رنگ‌های مختلف از هم تفکیک شده‌اند.
وی افزود: خواستم پیوند انسان با رویش را نشان بدهم. در روز داخل باکس‌ها تیره است و در شب به خاطر نورپردازی داخل روشن است و بیرون تیره. به هرحال جزئیات گیاهان بیشتر معلوم است. این سازه در شمال به جنوب بزرگراه مدرس، تقاطع جردن نصب شده است.
این هنرمند توضیح داد: چون کنار اتوبان کار می‌کردیم، شهرداری از ما خواست که شب‌ها کار کنیم. بنابراین دوشب در محل نصب کار می‌کردیم. کار پنج متر طول داشت و دوازده متر عرض بنابراین مجبور بودیم از بالابر استفاده کنیم.
او درباره تجربه حضور در بهارستان گفت: قبلا در بخش دیوارنگاری تجربه کار دوبعدی را داشتم ولی اینکه کار دوبعدی را به صورت حجم درآوردم برایم تجربه تازه‌ای بود. از قبل ماکت نزده بودم و در پروسه ساخت ریزه‌کاری‌های بسیاری آموختم. همچنین برای اولین بار بود که در این ابعاد با آهن کار می‌کردم و تجربه جوشکاری چالش جدیدی برایم بود.
عصاریان توضیح داد: کار در شهر طیف بیشتری از مخاطبان را شامل می‌شود و به همین دلیل ارتباط با مخاطب برای هنرمند اولویت پیدا می‌کند. اولین راهکاری که برای این برقراری ارتباط به نظر می‌رسد، ساده‌سازی مفهوم برای عموم مردم است. ابعاد هنری کار باید به سمتی بروند که مخاطب بتواند پیام کار را به خوبی و سادگی دریافت کند.
این هنرمند با انتقاد از حجم آثار ارائه شده در تهران گفت: به نظرم باید تعداد آثار بسیار بیش از این باشد. من اهل مشهد هستم و شاید در این شهر نیز همین تعداد اثر ارائه شده باشد اما تهران بسیار بزرگ‌تر است و این تعداد اثر چندان در آن به چشم نمی‌آید. شهروندان و مسافرانی که همیشه چهره کثیف و مرده‌ای از تهران دیدند در روزهای نخست بهار با چهره بهتری از شهر مواجه می‌شوند که انگیزه بسیار خوبی برای بسط دادن این رویداد در همه مناطق شهر است.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • سیروس قائم مقامی درسال 1308 در شهر کرج متولد شد . وی مجسمه‌سازی را زیر نظر مستقیم پروفسور مارینو مارینی - مجسمه ساز مشهور ایتالیایی فرا گرفت و در این دوران از شاگردان ممتاز او…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه