ایلگار رحیمی:

بهارستان به لحاظ هنری یکی از اتفاقات خوب شهر تهران است

ایلگار رحیمی معتقد است؛ سالانه بهارستان به لحاظ هنری یکی از اتفاقات خوب این روزهای شهر تهران است که تجربه خوبی را برای هنرمندان به ارمغان آورده است.
 

ایلگار رحیمی معتقد است؛ سالانه بهارستان به لحاظ هنری یکی از اتفاقات خوب این روزهای شهر تهران است که تجربه خوبی را برای هنرمندان به ارمغان آورده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران؛ ایلگار رحیمی هنرمند نقاش در سومین سالانه رویداد بهارستان با یک اثر در بخش "دیوارهای کوچک شهر من" حضور دارد. او درباره اثر خود گفت: این اثر با تکنیک اکریلیک در متراژ 70 متر مربع روی دیواری در محله سید خندان کار شده است که شامل المان‌های بهاری به همراه پرندگان مختلف است و موضوع خاصی را در بر نمی‌گیرد، تلاش کردم علاوه بر بهاری بودن طرح از رنگ‌های گرم نیز بهره بگیرم تا حال و هوای اثر با زمان این رخداد متناسب باشد.
وی ادامه داد: طرح من روی یک دیوار بسیار قدیمی کار شد که یک سمت آن کاهگلی بود و وقتی طرح اجرا شد مردم محله بسیار از آن استقبال کردند و راضی بودند به این دلیل که این نقاشی باعث شد تا آن فضای نامناسب و کثیف دیوار قدیمی، جای خود را به یک نقاشی دیواری مناسب بدهد.
رحیمی همچنین درباره تغییراتی که امسال در رویداد بهارستان صورت گرفته نیز اظهار کرد: به نظرم سال گذشته بسیار بهتر بود به این دلیل که دیوارها بزرگ‌تر بودند و مردم از آن استقبال بیشتری کردند. اما در حالت کلی با برگزاری رویداد بهارستان فضای شهر تغییر می‌کند و در آستانه بهار ظاهر شهر آراسته‌تر شده و متحول می‌شود که این اتفاق خوبی است.
این هنرمند با اشاره به زمان کمی که در اختیار هنرمندان در زمان اجرا اثر قرار گرفت، عنوان کرد: متاسفانه از زمان اعلام فراخوان تا اجرای آثار زمان خیلی کمی در اختیار هنرمندان قرار داشت و اگر زودتر این اتفاق بیفتد و امکانی فراهم شود تا هنرمندان بتوانند زمان بیشتری در اختیار داشته باشند، قطعا آثار با حوصله بیشتری روی دیوار می‌رود و کیفیت آثار ارائه شده نیز بالاتر می‌رود.
وی درخاتمه بیان کرد: کار روی دیوارهای کوچک از نظر مالی برای هنرمندان مقرون به صرفه نیست و بیشتر این هزینه را باید به اجرا کار داد. اما در مجموع رویداد بهارستان به لحاظ هنری یکی از اتفاقات خوب این روزهای شهر تهران است که تجربه خوبی را برای هنرمندان به ارمغان آورده است.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • بنظر می رسد شهرسازی مدرن بطور وحشتناک و نگران کننده ای عاری از انگیزه های هنری شده است. این شهرسازی تنها توانسته احجام مکعب شکلی را بعنوان ساختمان با یکنواختی ملال آورشان، جایگزین غنای شهرسازی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه