آرش میرهادی:

بازخورد مردم در بهارستان بیانگر رشد سواد بصری است

یک هنرمند نقاش بازخوردهای مردمی در هنگام اجرای طرح تخم‌مرغ‌های رنگی را بیانگر افزایش سطح سواد بصری مردم دانست.
 

یک هنرمند نقاش بازخوردهای مردمی در هنگام اجرای طرح تخم‌مرغ‌های رنگی را بیانگر افزایش سطح سواد بصری مردم دانست.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، آرش میرهادی‌نژاد فرد، هنرمند نقاش اجرای بخش تخم‌مرغ‌های رنگی سومین سالانه هنرهای شهری بهارستان را موفقیت‌آمیز خواند و در این باره گفت: فعالیت‌های شهری انجام شده که تخم‌مرغ‌های رنگی بخشی از آن است، برای شهر و مردم شادی و نشاط را به دنبال آورده است.
او افزود: مشارکت مردم در پروسه تخم‌مرغ‌های رنگی، اتفاقی است که سبب شده، حال و هوای جامعه آن هم در آستانه نوروز دچار تغییر جدی و مثبتی شود.
این هنرمند درباره طرح اجرایی خود در این دوره از تخم‌مرغ‌های رنگی گفت: از آنجایی که کار بر روی فضای مدور تخم‌مرغ‌ها اجرا می‌شد، من سعی کردم فضایی را ایجاد کنم که چشم بیننده بتواند در فضای مدور بتواند بچرخد بر همین مبنا نیز در بدو امر صرفاً نگاهی فرمی داشتم.
میرهادی‌نژاد توضیح داد: طرحی که من اجرا کردم فرمی و انتزاعی بود اما من سعی کردم که آن را با استفاده از رنگ‌های شاد، زنده کنم و نشاط و جذابیت به آن ببخشم.
او بازخوردهای مردمی را اتفاقی جالب در قالب بهارستان دانست و گفت: برای من بسیار بازخوردهای مردمی جالب بود زیرا فکر نمی‌کردم که بتوانند با کار فرمی و انتزاعی من تا این حد ارتباط برقرار کنند؛ در واقع این نوع برخوردها نشان داد که سواد بصری مردم رو به رشد است.
این هنرمند مشارکت مردمی در طرح بهارستان را یک نیاز خواند و اظهار کرد: در بخشی از تخم‌مرغ‌های رنگی، مردم نیز مشارکت داشتند و باید بر روی تخم‌مرغ‌های کوچک‌تری کار ارائه می‌کردند. در این بخش ایده حضور مردم بسیار عالی بود اما من فکر می‌کنم که شکل اجرایی چندان جذاب نبود به نحوی که مردم مجبور بودند بدون امکانات و با سردرگمی خاصی به نقاشی بر روی تخم‌مرغ‌ها بپردازند. امیدوارم در دوره‌های بعد برای مشارکت‌های مردمی، برنامه‌ریزی‌های بهتری صورت گیرد زیرا این حضور مردم، اتفاق بسیار مثبتی در راستای تعامل بیشتر آنان با هنر و هنرمندان است.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه