احمد پیرحسین‌لو:

شادمانی شهر در نوروز نتیجه بهارستان بود

یک هنرمند گرافیست، شادمانی شهر در ایام نوروز را نتیجه طرح بهارستان و تخم‌مرغ‌های رنگی دانست و گفت: فضای مناسبی که در شهر شکل گرفته، از شادمانی درونی طرح بهارستان نشات گرفته است که من فکر می‌کنم بسیار خوب است.
 

یک هنرمند گرافیست، شادمانی شهر در ایام نوروز را نتیجه طرح بهارستان و تخم‌مرغ‌های رنگی دانست و گفت: فضای مناسبی که در شهر شکل گرفته، از شادمانی درونی طرح بهارستان نشات گرفته است که من فکر می‌کنم بسیار خوب است.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، احمد پیرحسین‌لو، هنرمند گرافیست برگزاری بهارستان را گامی مهم در راستای شناساندن فضای تجسمی به عموم مردم دانست و در این باره گفت: هنگام اجرای آثار تخم‌مرغ‌های رنگی، واکنش‌های بسیار مثبتی را از جانب مردم و به خصوص کودکان دیدم که نشان می‌داد، این عرصه می‌تواند بر فرهنگ‌سازی نسل جدید تأثیرگذار عمل کند.
او افزود: به‌طور حتم هدف از اجرای طرح بهارستان و تخم‌مرغ‌های رنگی، ایجاد شادی و نشاط در بین مردم است که من فکر می‌کنم که این اتفاق تا حدودی زیادی رخ داده است.
این هنرمند درباره طرح اجرایی خود در این دوره از تخم‌مرغ‌های نوروزی توضیح داد: ساز و دهل در فرهنگ ما ایرانیان سمبلی از شادمانی نوروزی است. از آنجایی که نماد سال 97 نیز سگ بود، من دو فیگور از این حیوان را در حال رقص و ساز و دهل نشان دادم تا فضایی شادمانه ایجاد کنم.
پیرحسین‌لو تصریح کرد: با توجه به اینکه بنفش رنگ سال 97 بود، من در این اثر از آن استفاده کردم تا علاوه بر ایجاد فضایی دل‌نشین و شاد، نگاهی سمبلی نیز به سال پیش رو داشته باشم.
او بازخوردهای مردمی را بیانگر موفقیت طرح‌های شهری دانست و ادامه داد: بازخوردهای مردمی در حین اجرای آثار بیانگر میزان علاقه‌مندی جامعه به چنین طرح‌هایی است، البته من در طول پروسه کاری خودم با مسئولین نیز برخورد داشتم و رفتارهای بسیار دل‌چسب و انرژی مثبتی را دریافت کردم.
این هنرمند هدف نهایی بهارستان را شاد کردن شهر خواند و گفت: فضای مناسبی که در شهر شکل گرفته، از شادمانی درونی طرح بهارستان نشات گرفته است که من فکر می‌کنم بسیار خوب است.
پیرحسین‌لو تأکید کرد: استفاده از طرح‌های ایرانی در دل چنین اقداماتی می‌تواند ما را به سمت اصالت و درونیات ایرانی سوق دهد به همین خاطر امیدوارم که روی این مسئله تأکید بیشتری را شاهد باشیم.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • "فصلنامه معماری و شهر سازی" در شماره 104 خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات مختلفی در ارتباط با سازمان زیباسازی پرداخت با کلیک بر روی نام مقاله می توانید آن را مشاهده کنیدیک…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه