پرویز رستگار:

بهارستان موجب ارتباط تنگاتنگ مردم با هنرمندان شد

پرویز رستگار هنرمند نقاش گفت: در سال‌های ابتدایی سالانه بهارستان مردم با آثار ارتباط برقرار نمی‌کردند و گاهی هم آثار مورد تخریب واقع می‌شد، اما امروز همه گیر شده است و مردم ارتباط تنگاتنگی با هنرمند و آثارش دارند.
 

پرویز رستگار هنرمند نقاش گفت: در سال‌های ابتدایی سالانه بهارستان مردم با آثار ارتباط برقرار نمی‌کردند و گاهی هم آثار مورد تخریب واقع می‌شد، اما امروز همه گیر شده است و مردم ارتباط تنگاتنگی با هنرمند و آثارش دارند.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران؛ پرویز رستگار هنرمند نقاش در سومین سالانه بهارستان و در بخش "دیوارهای کوچک شهر من" روی دیواری 110 متری در خیابان پاسداران کار کرده است. او درباره اثر خود گفت: پیش از این طرحی که ارائه داده بودم متناسب با فضای دیگری بود ولی دیواری که مشخص کرده بودیم به ما داده نشد و به جای آن روی این دیوار که مربوط به ساختمان مدرسه دخترانه در پاسداران بود کار کردیم. از آنجایی که در محیط شهری حضور داریم و دیواری که من کار کردم در اطراف دو ساختمان مدرن و امروزی بود، بنابراین تصمیم گرفتم طرحی ارائه دهم که همخوان با این محیط باشد.این اثر آبستره است و انگار از بالا به نظاره ساختمان‌های شهر نشسته‌اید.
وی ادامه داد: این نقاشی دیواری پر از رنگ‌های شاد و گرم بهاری است و متناسب با رویکرد اثر، موضوع بهارستان ومحیط کار شده است.
رستگار همچنین درباره بازخورد مردم و تاثیرگذاری رویداد بهارستان در سطح شهر اظهار کرد: از آنجایی که پیش از سال در منطقه پاسداران بخاطر درگیری‌های اخیر جلوی تردد‌ها گرفته شده بود رفت و آمدها خیلی کم بود اما مهمانان خارجی و توریست‌هایی که به آن منطقه آمده بودند، بسیار از این اثر استقبال کردند و خوششان آمده بود. برگزاری رویداد بهارستان مسلما تاثیرگذار است و اتفاق خوبی را رقم زده است. به خاطر دارم در سال‌های ابتدایی اجرای این طرح مردم با آثار ارتباط برقرار نمی‌کردند و گاهی هم آثار مورد تخریب واقع می‌شد، اما امروز همه گیر شده است و مردم ارتباط تنگاتنگی با هنرمند و آثارش دارند و این نشان از موفقیت این رویداد هنری و همچنین پیشرفت آن در طی این سال‌ها دارد.
این هنرمند در ادامه با انتقاد از نوع داوری‌ها گفت: بهتر است که دوستان در سازمان زیباسازی در انتخاب اعضای هیئت داوران و انتخاب دقت بیشتری داشته باشند و از نقاشان وهنرمندانی در این فضا بهره بگیرند که حداقل چند سالی در فضای نقاشی دیواری کسب تجربه کرده باشند. برخی از آثاری که در قالب تصویرگری روی دیوار رفته‌اند متناسب با فضای کتاب هستند و روی دیوار آن تاثیرگذاری را ندارند. از سوی دیگر اعلام دیرهنگام فراخوان هم خوب نیست و هنرمندان باید بسیار شتاب زده آن هم در فصلی که به لحاظ آب و هوایی چندان مناسب نیست، کار کنند که این خود اجرای اثر را سخت و سنگین می‌کند. ما حتی قصد داریم پیشنهاد دهیم که زمان اجرای این طرح را تغییر دهند تا در شرایط بهتری آثار به روی دیوار بروند.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • به کوشش: محمدحسن حامدی سال چاپ: ۱۳91 هنر مجسمه سازی در ایران اوج و حضیض های بیشماری را شاهد بوده است، چه به عقیده بسیاری از صاحب نظران، همین اوج و حضیض های تاریخی این…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه