پژمان رحیمی زاده عضو هیئت داوران بخش نقاشی دیواری و تخم‌مرغ‌های رنگی؛

حضور حرفه‌ای‌ها در بهارستان یک الزام است

پژمان رحیمی زاده، حضور هنرمندان حرفه‌ای و شناخته شده را عامل مهمی در رشد کیفیت سالانه بهارستان دانست و گفت: لازم است که از هنرمندان حرفه‌ای دعوت به عمل آوریم تا برای ارائه آثار قابل توجه در سطح شهر ترغیب شوند.
 

پژمان رحیمی زاده، حضور هنرمندان حرفه‌ای و شناخته شده را عامل مهمی در رشد کیفیت سالانه بهارستان دانست و گفت: لازم است که از هنرمندان حرفه‌ای دعوت به عمل آوریم تا برای ارائه آثار قابل توجه در سطح شهر ترغیب شوند.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، پژمان رحیمی زاده، عضو هیئت داوران بخش نقاشی دیواری و تخم‌مرغ‌های رنگی سومین سالانه هنرهای شهری بهارستان؛ این رویداد را دارای تأثیرات مثبتی برای تغییر چهره شهر در آستانه بهار دانست و در این باره گفت: اینکه در زمان بهار و نوروز رخدادی با وسعت بهارستان و تخم‌مرغ‌های رنگی شکل می‌گیرد، قابل احترام است زیرا سبب می‌شود که شهر چهره شادی را تجربه کند و این ارزشمند و مفید است.
او ادامه داد: در این دوره از تخم‌مرغ‌های رنگی حجم بالایی از آثار را شاهد بودیم و استقبال هنرمندان از این بخش قابل توجه بود اما متأسفانه به همین میزان نیز شاهد رشد آثار کپی بین کارها نیز بودیم که جای تأسف داشت.
عضو هیئت داوران سومین تخم‌مرغ‌های رنگی افزود: بدیهی است که هیئت داوران نمی‌توانند نسبت به همه آثاری که در سطح دنیا خلق می‌شوند، اشراف داشته باشند به همین خاطره تشخیص صد در صد آثار کار سختی است اما متأسفانه شاهد بودیم که هنرمندان طی این دوره از آثار داخلی و خارجی کپی کرده بودند و این بسیار ناراحت کننده است.
رحیمی زاده تصریح کرد: فکر می‌کنم که برای پیشگیری از ازدیاد آثار کپی باید با چنین افرادی قاطعانه برخورد صورت پذیرد زیرا هدف اصلی این بخش انگیزه دادن به هنرمندان با استعداد است که متأسفانه در چنین شرایطی بروز آن بسیار سخت می‌شود.
او بر لزوم حضور افراد حرفه‌ای در رویداد بهارستان تأکید کرد و گفت: شکل گرفتن ایده و خلاقیت هدف نهایی بهارستان است به همین خاطر من فکر می‌کنم که باید از افراد حرفه‌ای در این راستا استفاده کنیم، ضمن اینکه معتقدم آثار ماندگارتری را برای شهر تهران نیازمندیم تا بتواند سلیقه بصری جامعه را دچار تغییر کند.
عضو هیئت داوران سومین سالانه هنرهای شهری بهارستان بیان کرد: بالا بردن سطح کیفی آثار نیازی است که باید برای بهبود بهارستان به آن توجه کنیم و من فکر می‌کنم این بخشی است که در سیاست‌گذاری باید به آن بیشتر توجه کرد.
رحیمی زاده تأکید کرد: من فکر می‌کنم که دعوت از هنرمندان شناخته شده و حرفه‌ای می‌تواند بر افزایش سطح کیفی آثار تأثیر مثبتی داشته باشد و تعامل با هنرمندان یک ضرورت است به همین خاطر لازم است که از این پیشکسوتان دعوت کنیم و شرایطی را ایجاد کنیم که آنان برای حضور در شهر و ارائه آثار قابل توجه ترغیب شوند.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:کارنامه طرح­های مطالعاتی سازمان زیباسازی شهر تهران-89-1368 ناشر:پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش با همکاری پژوهشکده فرهنگ،…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه