فرشته جعفری فرمند:

بهارستان حرکت و پویایی را به سطح شهر می‌آورد

فرشته جعفری فرمند هنرمند نقاش معتقد است، برگزاری سالانه هنرهای شهری بهارستان باعث افزایش سواد هنری مردم و بهتر شدن دید بصری آن‌ها شده است.
 

فرشته جعفری فرمند هنرمند نقاش معتقد است، برگزاری سالانه هنرهای شهری بهارستان باعث افزایش سواد هنری مردم و بهتر شدن دید بصری آن‌ها شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، فرشته جعفری فرمند در سومین سالانه بهارستان و در بخش "دیوارهای کوچک شهر من" در خیابان پاسداران، میدان نوبنیاد روی دیواری در ابعاد 65 مترمربع کار کرده است. او درباره اثر خود و تکنیک به کار برده در آن گفت: تکنیکی که به کار بردم اکریلیک است و از المان‌های بهار و نوروز در آن استفاده کردم. المان‌هایی که نمادی از رویش، جوانه زدن و حضور پرندگان در فصل بهار است. در انتخاب رنگ زمینه نیز از سفید و بخش‌هایی خاکستری استفاده کردم تا نمادی از زمین و رویش در آن دیده شود. رنگ‌های دیگر هم سبز، صورتی، زرد، نارنجی و رنگ‌های گرم و بهاری است.
وی درباره استقبال مخاطبین از رویداد بهارستان نیز اظهار کرد: مردم بسیار از آثار بهارستان استقبال می‌کنند و این برای خود من بسیار تعجب‌آور بود. ما در حین اجرای کار دائم با مردم در ارتباط بودیم و برایشان جالب و جذاب بود و استقبال بی‌نظیری از آثار کردند. به نظرم بهارستان اتفاق بسیار مثبتی است و گسترده در تمام نقاط شهر تهران است، شما در هر منطقه‌ای از شهر که بروید با یک اثر هنری مواجه می‌شوید و این اتفاق بسیار نیکویی است. در روزهای پایانی سال زمانی که همه مردم در حال خانه تکانی و تازه کردن فضای خانه خود هستند در شهر نیز یک اتفاق، حرکت و پویایی دیده می‌شود و رنگ به شهر می‌آید. از سوی دیگر طرح‌های این دوره بسیار به بهتر اجرا شدند و به دید بصری مردم کمک می‌کنند و سواد هنری آنها را افزایش می‌دهد. این اتفاق را نسبت به سال‌های گذشته به وضوح می‌توان در مردم شهر دید و ارزیابی کرد.
جعفری فرمند در خاتمه تصریح کرد: به نظرم کوچک کردن دیوارها خیلی اتفاق جالبی نبود، چرا که دیوار بزرگتر ابعاد گسترده‌تری دارد و بیشتر با مردم ارتباط برقرار می‌کند و دیده می‌شود که این نکته مثبتی است اما دیوارهای کوچک فاقد این ویژگی هستند و شاید خیلی نتوانند با مردم ارتباط برقرار کنند، ضمن این که عمرشان نیز کوتاه‌تر است.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • تلفیق هنر با معماری به عنوان دستاوردی بشری در طول تاریخ بزرگترین شاهکارهای ماندگار را برای انسان امروزی به یادگار گذاشته‌است. به عقیده بسیاری همین تلفیق است که معنایی خاص به زندگی و آثار برجا…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه