مرتضی یزدانی:

مردم با آثار شخصی هنرمندان در رویداد بهارستان آشنا شدند

مرتضی یزدانی می‌گوید سالانه هنرهای شهری بهارستان یکی از اتفاق‌های خوبی است که در سازمان زیباسازی شکل گرفت و آثار هنری هنرمندان را به سطح شهر آورد.
 

مرتضی یزدانی می‌گوید سالانه هنرهای شهری بهارستان یکی از اتفاق‌های خوبی است که در سازمان زیباسازی شکل گرفت و آثار هنری هنرمندان را به سطح شهر آورد.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، مرتضی یزدانی هنرمند نقاشی است که روی دو دیوار اثر خود را در بخش "دیوارهای کوچک شهر من" سومین سالانه بهارستان اجرا کرده است. او درباره اثر خود گفت: یک مجموعه نقاشی از اسب‌ها داشتم، که دو طرح آن را به این سالانه ارائه کردم. یکی از آن‌ها روی دیوار 10 متری فرهنگسرای ارسباران رفت و دیگری با ابعادی کوچک‌تر حدود 4 متر نزدیک پل سیدخندان کار شد.
این هنرمند ادامه داد: در این مجموعه روی اسب و فیگورهای آن کار شده است و از رنگ‌های اکر و قهوه‌ای استفاده کردم. سعی کردم محیط اطراف را در نظر بگیرم ولی بیشتر خود کار برایم اهمیت داشت و به نظرم با توجه به محیط سبز اطراف یک هماهنگی بین آثار و محیط پیرامونش وجود دارد.
یزدانی درباره سالانه بهارستان و تاثیر آن در سطح شهر اظهار کرد: به نظرم بهارستان یکی از اتفاق‌های خوبی است که در سازمان زیباسازی شکل گرفت و به سطح شهر آورده شد. به این دلیل که مردم با آثار هنری و بخصوص آثار شخصی هنرمندان آشنا شدند و با آنها ارتباط برقرار کردند و این اتفاق بزرگی است. خود فرارسیدن فصل بهار و اجرای این طرح در آستانه بهار نیز یکی دیگر از اتفاقات خوبی است که شکل گرفته است. با توجه به حضور گسترده هنرمندان، این رویداد به سمت پیشرفت سوق داده شده است.
وی در خاتمه بیان کرد: یکی از اتفاقات خوب دیگری که امسال در رویداد بهارستان شکل گرفت، انتخاب دیوارهای کوچک شهر بود که البته بسیاری از هنرمندان از این اتفاق راضی نبودند و می‌خواستند دیوار بزرگ‌تری در اختیارشان قرار بگیرد که این اعتراض هم در راستای بخش مالی و هنری کار انجام شد که هر کدام مزایا و معایب خاص خودشان را دارند و دست‌اندرکاران رویداد بهارستان در سازمان زیباسازی قطعا به این موضوع نیز رسیدگی خواهند کرد.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • نام کتاب:کارنامه طرح­های مطالعاتی سازمان زیباسازی شهر تهران-89-1368 ناشر:پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی تهیه شده در: معاونت برنامه­ریزی و توسعه سازمان زیباسازی شهر تهران- مدیریت مطالعات و آموزش-واحد آموزش با همکاری پژوهشکده فرهنگ،…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه