مهشید راقمی:

بهارستان شهر را زنده و شاداب می‌کند

مهشید راقمی هنرمند تصویرگر گفت: سالانه هنرهای شهری بهارستان شهر را از افسردگی زمستان خارج می‌کند و توجه به این موضوع قابل تقدیر است.
 

مهشید راقمی هنرمند تصویرگر گفت: سالانه هنرهای شهری بهارستان شهر را از افسردگی زمستان خارج می‌کند و توجه به این موضوع قابل تقدیر است.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران؛ مهشید راقمی هنرمند نقاش در توضیح اثر خود در بخش "دیوارهای کوچک شهر من" سومین سالانه بهارستان گفت: طرح من برای کتابی بود که چند جلدی است و توسط انتشارات فنی درباره محیط زیست منتشر شده است. من بخشی از این طرح را روی دیواری حدود 50 متر مربع در خیابان ولیعصر حوالی ونک کار کردم. المان‌هایی که استفاده کردم نگاره‌های مینیاتوری بود که طبق یک داستان صورت گرفته است. داستانی سورئال که سعی کردم با حذف و اضافه کردن یک طرح هماهنگی بین آن با محیط پیرامونش ایجاد کنم. طرح متشکل است از یکسری خانه، شهر و خستگی که انسان‌ها در این فضا به آن مبتلا شده‌اند.
وی ادامه داد: تم رنگ‌هایی که استفاده کردم ملایم و خاموش و در تونالیته رنگ‌های خاکستری است که البته در کنار رنگ سبز درختان سرو و پرنده‌های رنگی ارائه شده است.
این هنرمند در ادامه درباره روند برگزاری این رویداد در سال جاری اظهار کرد: به نظرم امسال بهارستان یک نامنظمی محسوسی در خود داشت به این دلیل که ما خودمان باید دیوارها را پیدا می‌کردیم و زیرسازی هم توسط خود هنرمندان صورت می‌گرفت. فکر می کنم امسال زمانش کم بود و در بخش تخم مرغ‌های رنگی نیز طرح‌ها اصلا مناسب نبود. اما در کل برای هنرمندان برگزاری این رویداد اتفاق خوبی است و همین که طرح‌ها به روی دیوارهای شهر می‌روند و شهر را از حالت افسردگی که در گیر آن شده است خارج می‌کنند و شهر را زنده و شاداب می‌کنند، قابل تقدیر است.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • بخش اعظمی از درک شهروندان از شهر به واسطه ی فضاها صورت می گیرد لذا طراحان می کوشند ضمن برآوردن نیازهای اصلی شهروندان به تصورات آنها نیز شکل دهند. شهر باید محیطی کارا و در…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه