همایون ثابتی مطلق:

آثار بهارستان باید در دایره هنری قرار بگیرند و ساده به آنها نگاه نکرد

همایون ثابتی مطلق معتقد است سومین سالانه بهارستان در بخش نقاشی دیواری بسیار موفق‌تر از بخش‌های دیگر عمل کرده است.
 

همایون ثابتی مطلق معتقد است سومین سالانه بهارستان در بخش نقاشی دیواری بسیار موفق‌تر از بخش‌های دیگر عمل کرده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، همایون ثابتی مطلق هنرمند نقاش با یک اثر در بخش "دیوارهای کوچک شهر من" سومین سالانه بهارستان حضور داشت. او درباره اثر خود که در حوالی میدان ونک کار شده است گفت: اثر امسال من در حدود 40 مترمربع روی دیواری در روبروی فروشگاه اکسیر در ونک کار شده است. موضوع اثر برگرفته از خسرو، شخصیت ادبی ایران است که در شکلی مدرن با ساختمان‌های امروزی نشان داده شده است.
وی ادامه داد: این کار تاثیری بود از تصاویر نقاشی ایرانی که آن را در مراکز مختلفی چون خسرو با جدول خیابان و خسرو با خیابان‌های تهران نشان دادم. در واقع می‌توان گفت این اثر تلفیقی از سنت و مدرنیست است که با رنگ‌های شاد و بهاری کار شد.
ثابتی مطلق در ادامه اظهار کرد: رویداد بهارستان اتفاق خوب و موثری است و به نظرم برگزاری این رویداد کمک می‌کند تا هنر با یک وجه عمومی‌تر به سطح شهر بیاید و به عنوان هنر شهری در سطح شهر به کار گرفته شود، البته که با یک قاعده بهاری این اتفاق در بهارستان شکل گرفته است.
این هنرمند همچنین درباره رویداد بهارستان و بخش‌های مختلف آن بیان کرد: به نظرم بهارستان در بخش نقاشی دیواری خیلی موفق‌تر از بخش‌های دیگر بوده است. به این دلیل که متاسفانه در بخش تخم‌مرغ‌های رنگی می‌شد بهتر عمل کرد و از آثار و طرح‌های بهتری استفاده کرد. آنچه که من در این بخش دیدم بسیار ساده بود و خوب کار نشده بودند. به نظرم نباید فکر کرد که موضوع برای مخاطب عادی شده و یا خیلی عمومی به آن نگاه کرد. باید این آثار در یک دایره هنری به کار گرفته شوند و وجوه هنری اثر در نظر گرفته شود.
وی درباره سومین سالانه بهارستان نیز گفت: از این نظر که قاعده‌ای وجود داشت که همه مشترک کار کنند، این که خود هنرمندان به سراغ دیوارها رفتند و دیوار مورد نظرشان را انتخاب کردند اتفاق خوبی بود؛ اما فکر نمی‌کنم حتما باید از یک متراژ مشخص در این زمینه تبعیت کرد. این آثار تابلوهای بزرگی هستند که در شهر به کار گرفته می‌شوند و دیوارهای کوچک نیز خود تبدیل به یک تابلوی دیواری می‌شوند. هرچند اگر ابعاد دیوارها بزرگتر باشد به لحاظ بصری مخاطب را بیشتر با خود درگیر و همراه می‌کند. ما دیوارها بزرگ در سطح شهر کم نداریم و می‌توان در این زمینه از هنرمندان به نام استفاده کرد تا کارهای بزرگ خود را به سطح شهر بیاورند و آن را در معرض دید مخاطبان قرار دهند.
سومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در بهار سال 1397 در سطح شهر تهران برگزار شده است.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • "فصلنامه معماری و شهر سازی" در شماره 104 خود که پاییز 90 منتشر گردید به موضوعات مختلفی در ارتباط با سازمان زیباسازی پرداخت با کلیک بر روی نام مقاله می توانید آن را مشاهده کنیدیک…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

آمار و اطلاعات

نگارخانه