به همراه جمعی از استادان انجمن خوشنویسی

استاد غلامحسین امیرخانی از موزه خوشنویسی ایران بازدید کرد

استاد غلامحسین امیرخانی به همراه جمعی از استادان انجمن خوشنویسی از موزه خوشنویسی ایران بازدید کردند.
 

استاد غلامحسین امیرخانی به همراه جمعی از استادان انجمن خوشنویسی از موزه خوشنویسی ایران بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران در این بازدید که عصر روز دوشنبه 24 اردیبهشت صورت گرفت جلسه ای با حضور سیّدمجتبی موسوی معاون فرهنگی هنری سازمان زیباسازی شهر تهران و استاد رسول مرادی، استاد میرحیدر موسوی، استاد عارف براتی، استاد یادگار خیّام، استاد جمشید یاری و مدیران موزه خوشنویسی برگزار شد.
در این جلسه استاد امیرخانی ضمن قدردانی از سازمان زیباسازی شهر تهران برای تأسیس موزه خوشنویسی، در خصوص جایگاه هنر خوشنویسی در فرهنگ ایران، اثرگذاری چنین موزه هایی در ارتقای فرهنگی جامعه و ترویج هنر خوشنویسی صحبت کردند.
سپس موسوی معاون فرهنگی هنری سازمان در خصوص چگونگی تأسیس موزه خوشنویسی و اقدامات انجام شده و نحوه شناسایی و خرید آثار خوشنویسی سخن گفته و بر لزوم همکاری انجمن خوشنویسان ایران با این موزه تأکید کرد.
معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران اظهار امیدواری کرد اقبال استادان و هنرجویان و عموم مردم از این موزه و آثار خوشنویسی دیگر موزه ها به گونه ای باشد که در آینده شاهد توسعه موزه و احداث موزه ای بزرگ و درخور جایگاه این هنر در فرهنگ ایران باشیم.
پس از آن دکتر هومن یوسفدهی مدیر موزه خوشنویسی ایران ضمن خوشامدگویی به حاضران، این موزه را خانه و پایگاه استادان و هنرجویان خوشنویسی خواند و خواستار مشارکت انجمن خوشنویسان و استادان خوشنویسی در برنامه های آتی موزه، از جمله برگزاری نشست های علمی و تخصّصی، نمایشگاه های ادواری و رونمایی کتاب شد.
استادان حاضر در جلسه نیز ضمن ابراز رضایت از تأسیس موزه خوشنویسی پیشنهادهایی را برای برنامه های آتی موزه و نحوه همکاری انجمن خوشنویسان ایران با آن ارائه کردند. پس از ختم جلسه حاضران از بخش های مختلف موزه بازدید به عمل آوردند.

تبلیغات فرهنگی

معرفی کتاب

  • مولفان : سید رضا مرتضایی، مهدی اصل فلاح سال چاپ: ۱۳۹2 تدوین کتاب فوق، با هدف نگاهی طراحانه به عناصر سازنده سیما و منظر شهـری، صورت پذیرفتـه است و با توجـه به سرفصل های اصلـی…
معرفی کتاب و انتشارات سازمانی

بنر لینک کتابخانه

نگارخانه